Gå til hovedindhold

KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115

KNIPEXTængerPræcisionsskær til elektronikElektronik og finmekanikEAN: 4003773039334

KNIPEX Elektronik-skævbider med spejlpoleret rundt hoved og flerkomponent-håndtag. Perfekt til præcise skærearbejder i elektronik og finmekanik. Læs mere

Pris fra 248 krtil 409 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 161 kr (39% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 248 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex Electronics Diagonal 77 02 115 Kabelskærer
248 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115
256 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex skævbider - 115mm
256 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Elektronikskævbider 7701
-33%286,25 kr
Før 428,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELEKTRONIK BIDETANG 115MM LILLE FACET
307,88 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Elektronik Bidetang 115Mm Lille Facet
327,47 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Elektronik bidetang 115mm lille facet
336,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX elektronik bidetang - 115 mm
339 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex Bidetang 115 mm
409 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK248 kr248 krKøb
2Proshop DK256 kr295 krKøb
3LavprisVærktøj256 kr256 krKøb
4Globaltools.dk286,25 kr286,25 krKøb
5EL-GROSSISTEN307,88 kr307,88 krKøb
6Billigelogvvs.dk327,47 kr327,47 krKøb
7MaintainIt336,25 kr336,25 krKøb
8LavprisVVS339 kr339 krKøb
9BilligVVS DK409 kr409 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

KNIPEX Elektronik-skævbider 77 02 115

KNIPEX

KNIPEX Elektronik-skævbider med spejlpoleret rundt hoved og flerkomponent-håndtag. Perfekt til præcise skærearbejder i elektronik og finmekanik.

• bidetang
• skævbider
• elektronikværktøj
• kabelskærer
• tænger
• knipex værktøj
• Elektronik og finmekanik
• Præcisionsskær til elektronik

Beskrivelse

KNIPEX Elektronik-skævbider 77 02 115 er et præcisionsværktøj designet specifikt til fine skærearbejder inden for elektronik og finmekanik. Værktøjet har et stabilt, gennemstukket og spillerumsfrit led med friktionsfattig dobbeltfjeder for blød og ensartet åbning. Det spejlpolerede runde hoved med lille facet giver optimal præcision, mens skærene er induktivt hærdede til ca. 60 HRC for lang holdbarhed. Specialværktøjsstål i særlig kvalitet er smedet og oliehærdet for maksimal styrke. Det ergonomiske flerkomponent-håndtag sikrer komfortabelt greb under længere brug. Ideelt til alle trådtyper op til 1,6mm diameter.

Specifikationer

model:77 02 115
vægt:70-80 gram
længde:115 mm
standard:DIN ISO 9654
hovedtype:Rundt hoved med lille facet
håndtagstype:Flerkomponent-håndtag
skærhårdhed:ca. 60 HRC
materialekvalitet:Specialværktøjsstål
maks_trådtykkelse:1,6 mm
overfladebehandling:Spejlpoleret

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på denne og almindelige skævbidere?

Denne elektronik-skævbider har et spejlpoleret hoved og præcisionsskær, der er specielt designet til finmekanik uden at beskadige følsomme komponenter.

Kan den klare almindelige ståltråde?

Ja, den kan skære alle trådtyper op til 1,6mm tykkelse, men er optimeret til finere elektronikarbejde.

Er håndtaget ergonomisk?

Ja, flerkomponent-håndtaget er designet for komfort og sikker greb under præcisionsarbejde.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 248 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 305 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 265 kr.

Den nuværende pris på 248 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for KNIPEX Elektronik-skævbider med flerkomponent-håndtag 115 mm 77 02 115 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026248 kr4 kr (2%)
17. maj 2026252 kr1 kr (0%)
16. maj 2026253 kr2 kr (1%)
13. maj 2026251 kr2 kr (1%)
12. maj 2026253 kr2 kr (1%)
10. maj 2026251 kr2 kr (1%)
9. maj 2026253 kr1 kr (0%)
8. maj 2026254 kr3 kr (1%)
7. maj 2026257 kr3 kr (1%)
1. maj 2026260 kr7 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret