Gå til hovedindhold

KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773060154
Pris fra 198 krtil 296 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 98 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 190 kr 29. maj

Sammenlign priser på KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 198 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Crimptang til kabeltyller
198 kr
Til butik
KNIPEX Crimptang til kabeltyller billede

Produktinformation

KNIPEX 97 62 145 A Crimptang til kabeltyller med flerkomponent-håndtag 145 mm

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Haandvaerktoej
Artikel nr.: 97 62 145 A
EAN: 4003773060154
Varenr.: 3002578
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm
209 kr
Til butik
KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm billede

Produktinformation

Krympetang til kabeltyller Crimptangen fra Knipex anvendes til sammenpresning af kabeltyller. Dens 4 trapezprofiler giver flere anvendelsesmuligheder. Tangen anvendes til sammenpresning af kabeltyller i tykkelsen 0,25 til 2,5 mm². Den skal anvendes til te...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Værktøj
Farve: red/yellow
Størrelse: 145 mm
EAN: 4003773060154
Varenr.: 881774542
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller, 145 mm
229 kr
Til butik
Knipex crimptang til kabeltyller, 145 mm billede

Produktinformation

Krympetang til kabeltyller Crimptangen fra Knipex kommer dig til undsætning, når du skal have forbundet et kabel og en muffe. Tangen har 4 bakker, hvilket giver muligheden for at bruge den til kabeltyller af forskellig tykkelse. Tangen anvendes til sammen...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Håndværktøj
Farve: red/yellow
Størrelse: 145 mm
EAN: 4003773060154
Varenr.: 881774542
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Crimptang 97 62 145 A til kabeltyller 0,25-2,5 mm
-26%237,23 kr
Før 321,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 145 mm 0,08-2,5mm²
239 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Knipex crimptang 97 62 145 A til kabeltyller, 145 mm
290 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KNIPEX crimptang til kabeltyller, 145 mm
292,53 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabeltyller 145 mm, 0,25-2,5mm²
-10%296 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK198 kr237 krKøb
2LavprisVVS209 kr209 krKøb
3Greenline229 kr229 krKøb
4Globaltools.dk237,23 kr237,23 krKøb
5LavprisEl239 kr239 krKøb
6WATTOO.DK290 kr290 krKøb
7EL-GROSSISTEN292,53 kr292,53 krKøb
8BilligVVS DK296 kr296 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm i 128 dage. Laveste pris i perioden er 190 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 204 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 197 kr.

Den nuværende pris på 198 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for KNIPEX crimptang til kabeltyller 0,25-2,5mm² - 145 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026198 kr8 kr (4%)
29. maj 2026190 kr8 kr (4%)
7. maj 2026198 kr2 kr (1%)
5. maj 2026196 kr1 kr (1%)
2. maj 2026195 kr1 kr (1%)
1. maj 2026194 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026195 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026194 kr1 kr (1%)
26. feb. 2026193 kr11 kr (5%)
22. feb. 2026204 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret