Gå til hovedindhold

KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773070726
Pris fra 176 krtil 277,5 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 101,5 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 167 kr 9. maj

Sammenlign priser på KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 176 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KNIPEX Crimping pliers
176 kr
Til butik
KNIPEX Crimping pliers billede

Produktinformation

KNIPEX - Falsetang - 240 mm

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 97 22 240
EAN: 4003773070726
Varenr.: 993621473
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX - Falsetang - 240 mm
176 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX krympetang 240 mm
176 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex crimptang 240 mm - til diverse kabelsko i sort
176 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
CRIMPTANG 0,5-6,0 MM 9722240
197,14 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm
199 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex crimptang 240 mm - til diverse kabelsko i sort
199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX crimptang - 240 mm
199 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere
200 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kabelskotang 97 22 240 0,5-6,0 mm ² isol. stik
-26%203 kr
Før 275 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Crimptang 0,5-6,0 Mm 9722240
209,67 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Crimptang 0,5-6,0 mm 9722240
215 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang sort 240 mm - til diverse kabelsko
249 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Knipex Crimptang 97 22 240 med flerkomponent-håndtag
277,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK176 kr176 krKøb
2CS MEGASTORE DK176 kr215 krKøb
3Proshop DK176 kr215 krKøb
4LavprisVærktøj176 kr176 krKøb
5EL-GROSSISTEN197,14 kr197,14 krKøb
6Greenline199 kr199 krKøb
7LavprisEl199 kr199 krKøb
8LavprisVVS199 kr199 krKøb
9WATTOO.DK200 kr200 krKøb
10Globaltools.dk203 kr203 krKøb
11Billigelogvvs.dk209,67 kr209,67 krKøb
12MaintainIt215 kr215 krKøb
13BilligVVS DK249 kr249 krKøb
14vvsfittings.dk277,5 kr277,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere

PriceData har fulgt prisen på KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere i 183 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 177 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 171 kr.

Den nuværende pris på 176 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for KNIPEX crimptang, 240 mm, til kabelsko og stikforbindere de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026176 kr3 kr (2%)
20. maj 2026173 kr3 kr (2%)
19. maj 2026176 kr7 kr (4%)
16. maj 2026169 kr1 kr (1%)
15. maj 2026168 kr2 kr (1%)
14. maj 2026170 kr3 kr (2%)
12. maj 2026173 kr6 kr (4%)
9. maj 2026167 kr1 kr (1%)
1. maj 2026168 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026167 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret