Gå til hovedindhold

Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773070726
Pris fra 162 krtil 249 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 87 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KNIPEX Crimping pliers
162 kr
Til butik
KNIPEX Crimping pliers billede

Produktinformation

KNIPEX - Falsetang - 240 mm

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 97 22 240
EAN: 4003773070726
Varenr.: 993621473
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex crimptang 240 mm - til diverse kabelsko i sort
162 kr
Til butik
Knipex crimptang 240 mm - til diverse kabelsko i sort billede

Produktinformation

Krympetang til kabeltyller Crimptangen fra Knipex anvendes til at skære kabler, afisolere tråde eller crimpe isolerede eller uisolerede kabelsko eller kabelforbindere. Tangen er udstyret med gevindhuller, så det er muligt at skære kobber- eller Ms-gevindt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Farve: black
Størrelse: 240 mm
EAN: 4003773070726
Varenr.: 881774222
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX - Falsetang - 240 mm
174 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX krympetang 240 mm
176 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
CRIMPTANG 0,5-6,0 MM 9722240
197,14 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm
199 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex crimptang 240 mm - til diverse kabelsko i sort
199 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kabelskotang 97 22 240 0,5-6,0 mm ² isol. stik
-26%203 kr
Før 275 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Crimptang 0,5-6,0 Mm 9722240
209,67 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Crimptang 0,5-6,0 mm 9722240
215 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex crimptang sort 240 mm - til diverse kabelsko
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK162 kr162 krKøb
2LavprisVærktøj162 kr162 krKøb
3CS MEGASTORE DK174 kr213 krKøb
4Proshop DK176 kr215 krKøb
5EL-GROSSISTEN197,14 kr197,14 krKøb
6Greenline199 kr199 krKøb
7LavprisEl199 kr199 krKøb
8Globaltools.dk203 kr203 krKøb
9Billigelogvvs.dk209,67 kr209,67 krKøb
10MaintainIt215 kr215 krKøb
11BilligVVS DK249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm

PriceData har fulgt prisen på Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 162 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 177 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 171 kr.

Den nuværende pris på 162 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Knipex crimptang til kabelsko & stikforbindere, 240 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026162 kr14 kr (8%)
26. maj 2026176 kr3 kr (2%)
20. maj 2026173 kr3 kr (2%)
19. maj 2026176 kr7 kr (4%)
16. maj 2026169 kr1 kr (1%)
15. maj 2026168 kr2 kr (1%)
14. maj 2026170 kr3 kr (2%)
12. maj 2026173 kr6 kr (4%)
9. maj 2026167 kr1 kr (1%)
1. maj 2026168 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret