Gå til hovedindhold

Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g

KNIPEXTængerEAN: 4003773078494
Pris fra 372 krtil 569 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 197 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 20. maj

Sammenlign priser på Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 372 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 81 13 250 tang Sifon tænger
372 kr
Til butik
Knipex 81 13 250 tang Sifon tænger billede

Produktinformation

Knipex 81 13 250. Type: Sifon tænger, Maksimal diameter, rør/slange: 7,5 cm, Materiale: Stål. Længde: 250 mm, Vægt: 355 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 8113250
EAN: 4003773078494
Varenr.: 1001786647
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Vandlås- og konnektortang
372 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex vandlås- og konnektortang, 250 mm, forkromet
375 kr
Til butik
Knipex vandlås- og konnektortang, 250 mm, forkromet billede

Produktinformation

Til vandlåse, kunststofrør og konnektorer op til 80 mm ø. Finindstilling for optimal tilpasning til vidt forskellige diametre. Robust, meget belastbar. Ideel til at spænde og løsne vandlåsforskruninger, kunststof-rørforbindelser og runde omløbermøtrikker.

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Farve: chrome
Størrelse: 250 mm
EAN: 4003773078494
Varenr.: 881708690
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g
382 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vandlås- og konnektortang 81 13 250 mm
-26%449,23 kr
Før 607,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex vandlås- og konnektortang, 250 mm, forkromet
519 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KNIPEX vandlås- og konnektortang 250 mm, forkromet
541,58 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandpumpetang KNIPEX - Sifon- og forbindelsestang 250 mm
549 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex vandlås- og konnektortang, 250 mm, forkromet
559 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex vandlås- og konnektortang, 250 mm, forkromet
569 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandpumpetang KNIPEX - Sifon- og forbindelsestang 250 mm
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK372 kr372 krKøb
2Proshop DK372 kr411 krKøb
3LavprisVærktøj375 kr375 krKøb
4CS MEGASTORE DK382 kr421 krKøb
5Globaltools.dk449,23 kr449,23 krKøb
6LavprisVVS519 kr519 krKøb
7EL-GROSSISTEN541,58 kr541,58 krKøb
8Boligcenter DK549 kr549 krKøb
9CompletVVS559 kr559 krKøb
10BilligVVS DK569 kr569 krKøb
11Vivas DK569 kr648 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g

PriceData har fulgt prisen på Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g i 182 dage. Laveste pris i perioden er 354 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 418 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 379 kr.

Den nuværende pris på 372 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Knipex 81 13 250, Sifon tænger, 7,5 cm, Stål, Rød, 250 mm, 355 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026372 kr2 kr (1%)
29. maj 2026370 kr3 kr (1%)
27. maj 2026373 kr4 kr (1%)
20. maj 2026369 kr3 kr (1%)
19. maj 2026372 kr1 kr (0%)
10. maj 2026371 kr3 kr (1%)
9. maj 2026374 kr5 kr (1%)
8. maj 2026379 kr1 kr (0%)
7. maj 2026380 kr3 kr (1%)
29. mar. 2026383 kr12 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret