Gå til hovedindhold

Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773041245
Pris fra 168 krtil 209,57 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 41,57 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 164 kr 12. maj

Sammenlign priser på Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 168 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 72 01 160 tang Diagonal tang
168 kr
Til butik
Knipex 72 01 160 tang Diagonal tang billede

Produktinformation

Knipex 72 01 160. Type: Diagonal tang, Materiale: Krom-vanadium-stål, Håndtag, materiale: Plast. Længde: 160 mm, Vægt: 164 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 72 01 160
EAN: 4003773041245
Varenr.: 997124946
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Sidebidetang knipex 72 01 160
175 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g
205 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skævbider 72 01 160 til kunststof
-26%209,57 kr
Før 283,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK168 kr168 krKøb
2Proshop DK175 kr214 krKøb
3CS MEGASTORE DK205 kr244 krKøb
4Globaltools.dk209,57 kr209,57 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g

PriceData har fulgt prisen på Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g i 180 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 12. maj 2026), højeste er 192 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 174 kr.

Den nuværende pris på 168 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Knipex 72 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 164 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026168 kr6 kr (3%)
29. maj 2026174 kr18 kr (9%)
19. maj 2026192 kr17 kr (10%)
14. maj 2026175 kr11 kr (7%)
12. maj 2026164 kr1 kr (1%)
11. maj 2026165 kr1 kr (1%)
10. maj 2026166 kr1 kr (1%)
9. maj 2026167 kr1 kr (1%)
8. maj 2026168 kr1 kr (1%)
7. maj 2026169 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret