Gå til hovedindhold

Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773013426
Pris fra 135 krtil 209 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 74 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 111 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 135 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 70 01 160 tang Diagonal tang
135 kr
Til butik
Knipex 70 01 160 tang Diagonal tang billede

Produktinformation

Knipex 70 01 160. Type: Diagonal tang, Materiale: Krom-vanadium-stål, Håndtag, materiale: Plast. Længde: 160 mm, Vægt: 171 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 7001160
EAN: 4003773013426
Varenr.: 1001786644
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g
138 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
139 kr
Til butik
Knipex sidebidetang billede

Produktinformation

Det uundværlige sideskær til mange forskellige anvendelser.Førsteklasses materiale og præcis forarbejdning for en lang standtid.Præcisions-skær til blød og hård tråd.Pænt snit ved tynde Cu-tråde, selv ved skærspidserne.Skær yderligere induktivt hærdede, s...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Håndværktøj
Størrelse: 160 mm
EAN: 4003773013426
Varenr.: 853060401
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
139 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
147 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Skævbider 70 01 160 PVC
-26%147,67 kr
Før 200 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Skævbider sort atramenteret betrukket med kunststof 160 mm
148 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
169 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BIDETANG 160MM GREB MED KUNSTSTOF
190,45 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
-10%203 kr
Før 225 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex sidebidetang
209 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK135 kr135 krKøb
2CS MEGASTORE DK138 kr177 krKøb
3LavprisEl139 kr139 krKøb
4LavprisVVS139 kr139 krKøb
5LavprisVærktøj147 kr147 krKøb
6Globaltools.dk147,67 kr147,67 krKøb
7Proshop DK148 kr187 krKøb
8Greenline169 kr169 krKøb
9EL-GROSSISTEN190,45 kr190,45 krKøb
10BilligVVS DK203 kr203 krKøb
11CompletVVS209 kr209 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g

PriceData har fulgt prisen på Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g i 165 dage. Laveste pris i perioden er 111 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 122 kr.

Den nuværende pris på 135 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Knipex 70 01 160, Diagonal tang, Krom-vanadium-stål, Plast, Rød, 160 mm, 171 g de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 2026135 kr7 kr (5%)
7. maj 2026128 kr1 kr (1%)
5. maj 2026127 kr3 kr (2%)
30. apr. 2026124 kr4 kr (3%)
23. apr. 2026128 kr10 kr (8%)
17. apr. 2026118 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026117 kr2 kr (2%)
10. apr. 2026119 kr8 kr (7%)
7. apr. 2026111 kr1 kr (1%)
6. apr. 2026112 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret