Gå til hovedindhold

Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød

KNIPEXTængerEAN: 4003773021933
Pris fra 204 krtil 269 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 65 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 204 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 11 06 160 kabelstripper Orange, Rød
204 kr
Til butik
Knipex 11 06 160 kabelstripper Orange, Rød billede

Produktinformation

Knipex 11 06 160. Afisolering kapacitet (maks): 1 cm, Afisolering kapacitet (min): 5 mm, Håndtag, materiale: Plast. Produktfarve: Orange, Rød. Længde: 160 mm, Vægt: 166 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 1106160
EAN: 4003773021933
Varenr.: 992024032
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex Afisoleringstang 1000 Volt - 160 mm
204 kr
Til butik
Knipex Afisoleringstang 1000 Volt - 160 mm billede

Produktinformation

Knipex Afisoleringstang 1000 Volt - 160 mm Til en-, fler- og fintrådede ledere med kunststof- eller gummiisolering med maks. Ø5,0 mm eller 10 mm² ledertværsnit Nem at indstille på den ønskede tråd- eller kabeldiameter via fingerskrue og kontramøtrik Isol...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Farve: yellow/red
Størrelse: 160 mm
EAN: 4003773021933
Varenr.: 881771800
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Afisoleringstang forkromet 160 mm
211 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød
218 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Afisoleringstang 1000v 1106-160
245 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
AFISOLERINGSTANG LAUS 1106-160
245,16 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex Afisoleringstang 1000 Volt - 160 mm
249 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Afisoleringstang Knipex 1101
-26%254,52 kr
Før 343,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX afisoleringstang med isolerede greb - 160 mm
259 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Afisoleringstang laus 1106-160
267,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex Afisoleringstang 1000 Volt - 160 mm
269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK204 kr204 krKøb
2LavprisVærktøj204 kr204 krKøb
3Proshop DK211 kr250 krKøb
4CS MEGASTORE DK218 kr257 krKøb
5Elvvs.dk245 kr245 krKøb
6EL-GROSSISTEN245,16 kr245,16 krKøb
7LavprisEl249 kr249 krKøb
8Globaltools.dk254,52 kr254,52 krKøb
9LavprisVVS259 kr259 krKøb
10MaintainIt267,5 kr267,5 krKøb
11BilligVVS DK269 kr269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød

PriceData har fulgt prisen på Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød i 184 dage. Laveste pris i perioden er 204 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 226 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 213 kr.

Den nuværende pris på 204 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Knipex 11 06 160, Beskyttende isolering, 166 g, Orange, Rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026204 kr11 kr (5%)
17. maj 2026215 kr1 kr (0%)
16. maj 2026214 kr1 kr (0%)
14. maj 2026215 kr1 kr (0%)
9. maj 2026214 kr3 kr (1%)
8. maj 2026211 kr3 kr (1%)
7. maj 2026214 kr5 kr (2%)
6. maj 2026219 kr7 kr (3%)
5. maj 2026226 kr1 kr (0%)
2. maj 2026225 kr8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret