Gå til hovedindhold

Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger

KNIPEXRedskaberEAN: 4003773023203
Pris fra 119 krtil 172,83 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 53,83 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 108 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 119 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger
119 kr
Til butik
Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger billede

Produktinformation

Knipex 03 02 160. Type: Lineman's tænger, Materiale: Stål, Håndtag, materiale: Plast. Længde: 160 mm, Vægt: 223 g

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Artikel nr.: 0302160
EAN: 4003773023203
Varenr.: 992023936
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Knipex kombinationstang, 160 mm
119 kr
Til butik
Knipex kombinationstang, 160 mm billede

Produktinformation

2-komponent greb. Gribezoner til fladt og rundt materiale til mangfoldige opgaver. Med skær til blød og hård tråd. Lange skær til tykkere kabler. Skær yderligere induktivt hærdede, skærhårdhed ca. 60 hrc. Special-værktøjsstål, smedet, oliehærdet.

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Tænger & sakse
Størrelse: 160 mm
EAN: 4003773023203
Varenr.: 881708215
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Kombinationstang
122 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kombinationstang 03 02 160 mm
-26%147,31 kr
Før 198,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Knipex kombinationstang, 160 mm
149 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Knipex kombinationstang, 160 mm
159 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KOMBINATIONSTANG 160MM
172,83 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK119 kr119 krKøb
2LavprisVærktøj119 kr119 krKøb
3Proshop DK122 kr161 krKøb
4Globaltools.dk147,31 kr147,31 krKøb
5LavprisEl149 kr149 krKøb
6Greenline159 kr159 krKøb
7EL-GROSSISTEN172,83 kr172,83 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger

PriceData har fulgt prisen på Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger i 172 dage. Laveste pris i perioden er 108 kr (registreret d. 7. april 2026), højeste er 135 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 123 kr.

Den nuværende pris på 119 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Knipex 03 02 160 tang Lineman's tænger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026119 kr3 kr (2%)
19. maj 2026122 kr2 kr (2%)
7. maj 2026120 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026119 kr11 kr (10%)
7. apr. 2026108 kr1 kr (1%)
6. apr. 2026109 kr1 kr (1%)
5. apr. 2026110 kr1 kr (1%)
4. apr. 2026111 kr1 kr (1%)
3. apr. 2026112 kr1 kr (1%)
2. apr. 2026113 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret