Gå til hovedindhold

Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm²

KlaukeEludstyrEAN: 4012078466042
Pris fra 5 krtil 15 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 10 kr (67% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rørkabelsko CU 10mm ² Ø10 2R/10
Rørkabelsko CU 10mm ² Ø10 2R/10 billede

Produktinformation

Klauke kabelsko for ledere flertrådet, klasse 2 i h.t VDE 0295 med inspektionshul

Produktspecifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Kabelsko kobber
EAN: 4012078466042
Varenr.: 162575
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm²
5,04 kr
Til butik
Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² billede

Produktinformation

Rørkabelsko CU med inspektionshul Sikre og pålidelige forbindelser med denne rørkabelsko CU i standardudførelse. Med et praktisk inspektionshul kan du nemt kontrollere korrekt indsættelse af kablet, hvilket gør den ideel til professionelle installationer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Forgreningsmateriel
Farve: copper
Størrelse: 10 mm²
EAN: 4012078466042
Varenr.: 7921770276
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm²
Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Forgreningsmateriel
Farve: copper
Størrelse: 10 mm²
EAN: 4012078466042
Varenr.: 7921770276
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm²
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rrkabelsko CU 10 mm 10 2R/10
6,8 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rørkabelsko cu 10mm ø10mm kl2
7,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressekabelsko Cu 10Mm2 2R/10
8,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rørkabelsko CU 10 mm² Ø10 2R/10
12,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Klauke Kabelsko kl 2 kabel 10 mm2/Ø10
15 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk5 kr5 krKøb
2LavprisEl5,04 kr5,04 krKøb
3Greenline6 kr6 krKøb
4LavprisVærktøj6 kr6 krKøb
5WATTOO.DK6,8 kr6,8 krKøb
6MaintainIt7,5 kr7,5 krKøb
7vvsfittings.dk8,75 kr8,75 krKøb
8CS MEGASTORE DK12,5 kr51,5 krKøb
9Proshop DK15 kr54 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm²

PriceData har fulgt prisen på Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² i 129 dage. Laveste pris i perioden er 4 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 6 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5 kr.

Den nuværende pris på 5 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Klauke rørkabelsko, 2R, Ø10 mm, 10 mm² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20265 kr
16. maj 20265,04 kr
9. maj 20265 kr
8. maj 20265,04 kr
2. maj 20265 kr
24. apr. 20265,04 kr
23. apr. 20266 kr
22. apr. 20265,04 kr
24. mar. 20265 kr
4. mar. 20265,04 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret