Gå til hovedindhold

KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple

Pris fra 3.875 krtil 6.180 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.305 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.735 kr 11. mar.

Sammenlign priser på KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3875 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KitchenAid Artisan 5KSM175PSECA Køkkenmaskine 4.8liter Æblekærlighedsrød
3.875 kr
Til butik
KitchenAid Artisan 5KSM175PSECA Køkkenmaskine 4.8liter Æblekærlighedsrød billede

Produktinformation

KitchenAid Artisan 5KSM175PSECA - Køkkenmaskine - 300 W - æblekærlighedsrød

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Artikel nr.: 5KSM175PSECA
EAN: 5413184200480
Varenr.: 995587938
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KitchenAid Artisan Candy Apple Rød Røremaskine
3.913 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Køkkenmaskine KitchenAid Artisan 4,8 l 300 W - Rød (Candy Apple)
-2%4.099 kr
Før 4.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Køkkenmaskine KitchenAid Artisan 4,8 l 300 W - Rød (Candy Apple) billede

Produktinformation

Fordele ved køkkenmaskine til bagning og madlavningSkab lækre resultater med den ikoniske KitchenAid Artisan køkkenmaskine. Den kraftige AC‑motor på 300 W og planetarisk rotation giver effektiv piskning, æltning og blanding - perfekt til alt fra flødeskum til dej. Skålen på 4,8 l i rustfrit stål rummer både små og større portioner, og den tidløse røde farve (Candy Apple) giver et elegant blikfang på køkkenbordet.Nem betjening og rengøringVælg mellem 10 hastigheder via den praktiske vippearm for præcis kontrol. De medfølgende tilbehør - dejkrog, piskeris og piskere - er nemme at montere, og dele tåler opvaskemaskine for hurtig rengøring. Den stabile metalkrop i zink står sikkert, mens den 1,06 m ledning giver fleksibel placering.Type: Standmixer/køkkenmaskineMotor: AC, 300 WHastigheder: 10, variabelRotation: PlanetariskSkål: 4,8 l, rustfrit stålFarve: Rød (Candy Apple)Styring: VippearmLedningslængde: 1,06 mOmdrejningstal: 220 rpmFunktioner: Piske, ælte, blandeTilbehør: Dejkrog, piskeris, piskere, skålMateriale, kabinet: ZinkMål (H × B × D): 36 × 24 × 37 cmVægt: 11 kgNetspænding/frekvens: 220–240 V, 50–60 HzStiktype: Type C...

Produktspecifikationer

Mærke: KitchenAid
Kategori: Foodprocessorer
Vægt: 12.35g
EAN: 5413184200480
Varenr.: 1947145
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Køkkenmaskine KitchenAid Artisan 4,8 l 300 W - Rød (Candy Apple)
-2%4.119 kr
Før 4.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KitchenAid Køkkenmaskine 5KSM175PSECA Artisan 4.8L - Rød
4.824 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
KitchenAid Artisan 5KSM175PSECA Køkkenmaskine 4.8liter Æblekærlighedsrød
4.839 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple
6.180 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.875 kr3.875 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.913 kr3.913 krKøb
3Boligcenter DK4.099 kr4.099 krKøb
4Vivas DK4.119 kr4.288 krKøb
5Proshop DK4.824 kr4.824 krKøb
6Ultrashop4.839 kr4.839 krKøb
7KitchenTime DK6.180 kr6.180 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple

PriceData har fulgt prisen på KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple i 165 dage. Laveste pris i perioden er 3.735 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 4.077 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.919 kr.

Den nuværende pris på 3.875 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for KitchenAid Artisan 5KSM175 køkkenmaskine med ekstra tilbehør 4,8 L Candy apple de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.875 kr2 kr (0%)
1. jun. 20263.877 kr1 kr (0%)
31. maj 20263.878 kr6 kr (0%)
30. maj 20263.872 kr4 kr (0%)
29. maj 20263.868 kr4 kr (0%)
28. maj 20263.872 kr2 kr (0%)
26. maj 20263.870 kr57 kr (1%)
25. maj 20263.813 kr23 kr (1%)
21. maj 20263.836 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.837 kr187 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret