Gå til hovedindhold

KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

KioxiaLagringsenhederEAN: 4582563859982
Pris fra 1.884 krtil 2.349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 465 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1884 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.884 kr
Til butik
KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

KIOXIA Exceria Plus G4 Series LVD10Z002TG8 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Mærke: KIOXIA
Artikel nr.: LVD10Z002TG8
EAN: 4582563859982
Varenr.: 1002949190
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kioxia EXCERIA PLUS G4 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 5.0
2.032 kr
Til butik
Kioxia EXCERIA PLUS G4 SSD - 2TB - M.2 2280 - PCIe 5.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 2 TB, intern, overførselshastighed: 10000 MB/s (læs) / 8200 MB/s (skriv), IOPS: 1300000 IOPS (læs) / 1400000 IOPS (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 5.0 x4 tilslutning, NVMe 2.0 (Non-Volatile Memory Express), Phison PS5031-E31T controller, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kioxia
Kategori: SSD
Artikel nr.: LVD10Z002TG8
EAN: 4582563859982
Varenr.: 3334515
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
NVMe SSD KIOXIA Exceria Plus G4 2TB M.2 PCIe 5.0 x4
-8%2.199 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
NVMe SSD KIOXIA Exceria Plus G4 2TB M.2 PCIe 5.0 x4 billede

Produktinformation

KIOXIA Exceria Plus G4 Series LVD10Z002TG8 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe)KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD giver lagringsmuligheder med en generøs kapacitet på 2 TB. Dette solid state-drev er konstrueret til effektivitet og bruger 3D BiCS Flash-teknologi til at levere læsehastigheder på 10.000 MBps og skrivehastigheder på 8.200 MBps, hvilket sikrer hurtig adgang til og overførsel af filer. Det er designet til pålidelighed og har et lavt strømforbrug på kun 5 mW i inaktiv tilstand og 5,3 watt i aktiv tilstand, hvilket giver en energieffektiv løsning til krævende anvendelser.Robust ydeevneKIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD kan prale af en intern datahastighed på 10.000 MBps til læsning og 8.200 MBps til skrivning, hvilket giver ydeevne til en række forskellige applikationer.Høj holdbarhedMed en SSD-udholdenhedsvurdering på 1.200 TB og en gennemsnitlig tid mellem fejl på 1.500.000 timer er dette drev bygget til at håndtere store arbejdsbelastninger og forlænge dets levetid.Effektiv datahåndteringMed TRIM-understøttelse og Idle Time Garbage Collection optimerer SSD'en datalagring og -hentning, hvilket sikrer ensartet ydeevne over tid.Modstandsdygtighed over for temperaturerDette solid state-drev fungerer effektivt i et temperaturområde på 0 °C til 85 °C, hvilket gør det velegnet til forskellige miljøer og anvendelser.Avanceret teknologiMed 3D BiCS Flash-teknologi og PCI Express 5.0 x4-grænseflade giver denne SSD hastighed og pålidelighed til krævende brugere.GenereltBredde: 22.15 mmDybde: 80.15 mmEgenskaber: 3D BiCS FlashHost Memory Buffer (HMB)Idle Time Garbage CollectionTRIM supportNVMe 2.0Enhedstype: Solid state-drev - intern

Produktspecifikationer

Mærke: Kioxia
Kategori: Harddiske
Vægt: 0.05g
EAN: 4582563859982
Varenr.: 1807382
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
NVMe SSD KIOXIA Exceria Plus G4 2TB M.2 PCIe 5.0 x4
-8%2.219 kr
Før 2.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
2.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.884 kr1.884 krKøb
2Proshop DK2.032 kr2.032 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
5Ultrashop2.349 kr2.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.520 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 2.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.826 kr.

Den nuværende pris på 1.884 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for KIOXIA Exceria Plus G4 Series SSD LVD10Z002TG8 2TB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.884 kr12 kr (1%)
27. maj 20261.896 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.908 kr12 kr (1%)
25. maj 20261.920 kr25 kr (1%)
24. maj 20261.895 kr11 kr (1%)
23. maj 20261.906 kr12 kr (1%)
22. maj 20261.918 kr12 kr (1%)
21. maj 20261.930 kr12 kr (1%)
19. maj 20261.942 kr12 kr (1%)
18. maj 20261.954 kr12 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret