Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

Pris fra 855 krtil 1.249 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 394 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 648 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 855 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)
855 kr
Til butik
Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) billede

Produktspecifikationer

Kategori: Ekstern Harddisk
Farve: 3
Artikel nr.: SXS2000/500G
EAN: 0740617321357
Varenr.: 7599218
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD XS2000 500GB USB 3.2 Gen 2x2
892 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 Portable SSD - 500GB - Ekstern SSD - USB-C
949 kr
Til butik
Kingston XS2000 Portable SSD - 500GB - Ekstern SSD - USB-C billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 500 GB, ekstern ( bærbar ), USB 3.1 Type C, Hastigheder på op til 2.000 MB/s med USB 3.2 Gen 2x2 Kompakt formfaktor i lommestørrelse (69.54 x 32.58 x 13.5mm) IP55-klassificering med aftageligt gummihylster

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SXS2000/500G
EAN: 0740617321357
Varenr.: 2991505
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 500G PORTABLE SSD XS2000
-6%1.019 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern SSD Kingston XS2000 500 GB USB-C (USB 3.2 Gen 2x2)
-14%1.029 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern SSD Kingston XS2000 500 GB USB-C (USB 3.2 Gen 2x2)
-14%1.049 kr
Før 1.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD XS2000 500GB USB 3.2 Gen 2x2
1.139 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs2000 Portable Ssd 500gb Usb-c Sort, Sølv
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK855 kr894 krKøb
2CompuMail DK892 kr892 krKøb
3Proshop DK949 kr988 krKøb
4Teknikproffset DK1.019 kr1.068 krKøb
5Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
6Vivas DK1.049 kr1.118 krKøb
7Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
8Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

PriceData har fulgt prisen på Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 553 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 948 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 781 kr.

Den nuværende pris på 855 kr er 9% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 500 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026855 kr29 kr (4%)
28. maj 2026826 kr1 kr (0%)
27. maj 2026825 kr1 kr (0%)
26. maj 2026826 kr13 kr (2%)
25. maj 2026839 kr16 kr (2%)
24. maj 2026823 kr6 kr (1%)
23. maj 2026829 kr7 kr (1%)
22. maj 2026836 kr7 kr (1%)
21. maj 2026843 kr7 kr (1%)
20. maj 2026850 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret