Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

Pris fra 1.311 krtil 1.799 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 488 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.220 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1311 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston Xs2000 Portable Ssd 1tb Usb-c Sort, Sølv
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kingston Xs2000 Portable Ssd 1tb Usb-c Sort, Sølv billede

Produktinformation

Massiv 1 TB lagerplads i en bærbar SSD. Hurtig dataoverførsel med USB 3.2 Gen 2x2. Stød-, vand- og støvtæt for ultimativ holdbarhed. Kompatibel med flere operativsystemer, herunder macOS, Windows og Linux. Let og bærbart design til nem transport. 5 års garanti og teknisk support giver ro i sindet.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: SXS2000/1000G
EAN: 0740617321340
Varenr.: 5011262711
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD XS2000 1TB USB 3.2 Gen 2x2
1.311 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)
1.441 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kingston XS2000 1 TB ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2x2 (USB‑C)
1.599 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 1000G PORTABLE SSD XS2000
1.607 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kingston XS2000 1 TB ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2x2 (USB‑C)
1.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD XS2000 1TB USB 3.2 Gen 2x2
1.649 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston XS2000 Portable SSD - 1TB - Ekstern SSD - USB-C
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb
2CompuMail DK1.311 kr1.311 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.441 kr1.441 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Teknikproffset DK1.607 kr1.656 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
7Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb
8Proshop DK1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse)

PriceData har fulgt prisen på Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 883 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 1.338 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.068 kr.

Den nuværende pris på 1.311 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Kingston XS2000 - SSD - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2x2 (USB-C stikforbindelse) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.311 kr18 kr (1%)
25. maj 20261.293 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.302 kr9 kr (1%)
1. maj 20261.311 kr91 kr (7%)
30. apr. 20261.220 kr91 kr (7%)
28. apr. 20261.311 kr18 kr (1%)
26. apr. 20261.329 kr9 kr (1%)
11. apr. 20261.338 kr38 kr (3%)
18. mar. 20261.300 kr51 kr (4%)
10. mar. 20261.249 kr29 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret