Gå til hovedindhold

Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600

KingstonLagringsenhederEAN: 0740617300161
Pris fra 663 krtil 879 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 216 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 524 kr 8. maj

Sammenlign priser på Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 663 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston SSD KC600 256GB 2.5" SATA-600
663 kr
Til butik
Kingston SSD KC600 256GB 2.5" SATA-600 billede

Produktinformation

Kingston KC600 - SSD - krypteret - 256 GB - intern - 2.5" - SATA 6Gb/s - 256-bit AES-XTS - TCG Opal Encryption 2.0, Self-Encrypting Drive (SED)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SKC600/256G
EAN: 0740617300161
Varenr.: 995350069
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600
714 kr
Til butik
Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid state drive), 256 GB, intern, Datahastighed: 550 MBps (læs) / 500 MBps (skriv), IOPS: op til 90000 (læs) / op til 80000 (skriv), 2.5", SATA-600 - Silicon Motion SM2259 Controller NB! Leveres retail, dog uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" i venstre side.

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: SSD
Artikel nr.: SKC600/256G
EAN: 0740617300161
Varenr.: 2805129
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston SSD KC600 256GB 2.5 SATA-600
769 kr
Til butik
Kingston SSD KC600 256GB 2.5 SATA-600 billede

Produktinformation

Kingston SSD KC600 256GB 2.5" SATA-600 Opgrader din enheds ydeevne med Kingston SSD KC600 256GB. Denne 2,5" SATA-600 solid-state-disk giver en hurtigere og mere pålidelig storage-løsning til din computer. Med imponerende læse- og skrivehastigheder leverer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: USB)
EAN: 0740617300161
Varenr.: 39756
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kingston 256G SSD KC600 SATA3 2.5"
787 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD 2,5" Kingston KC600 256 GB SATA 3D TLC
859 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD 2,5" Kingston KC600 256 GB SATA 3D TLC
879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK663 kr663 krKøb
2Proshop DK714 kr753 krKøb
3Ultrashop769 kr769 krKøb
4Teknikproffset DK787 kr836 krKøb
5Boligcenter DK859 kr859 krKøb
6Vivas DK879 kr958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600

PriceData har fulgt prisen på Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 i 143 dage. Laveste pris i perioden er 371,95 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 708 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 591 kr.

Den nuværende pris på 663 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Kingston SSDNow KC600 SSD - 256GB - 2.5" - SATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026663 kr41 kr (7%)
21. maj 2026622 kr98 kr (19%)
8. maj 2026524 kr35 kr (6%)
6. maj 2026559 kr2 kr (0%)
1. maj 2026561 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026560 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026561 kr14 kr (2%)
25. apr. 2026575 kr4 kr (1%)
21. apr. 2026579 kr3 kr (1%)
20. apr. 2026582 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret