Gå til hovedindhold

Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC

KingstonHukommelseEAN: 0740617328554
Pris fra 1.990 krtil 2.562 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 572 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1990 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5 5200MHz 16GB
1.990 kr
Til butik
Kingston FURY Beast RGB DDR5 5200MHz 16GB billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast RGB DDR5 5200MHz 16GB - 2x8GB, Intel XMP, CL 40 - PC-komponenter Hukommelse (RAM)

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: PC-komponenter
Artikel nr.: KF552C40BBAK2-16
EAN: 0740617328554
Varenr.: 1216807
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit 5200MHz CL40 On-die ECC
2.272 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC
2.498 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR5-5200 - 16GB - CL40 - Dual Channel (2 pcs) - Intel XMP - Sort med RGB
2.562 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.990 kr1.990 krKøb
2CompuMail DK2.272 kr2.272 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.498 kr2.498 krKøb
4Proshop DK2.562 kr2.562 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.348 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 3.540 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.565 kr.

Den nuværende pris på 1.990 kr er 22% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB - DDR5 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - DIMM 288-PIN - 5200 MT/s / PC5-41600 - CL40 - 1,25 V - ikke bufferet - on-die ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.990 kr435 kr (18%)
23. maj 20262.425 kr4 kr (0%)
22. maj 20262.429 kr4 kr (0%)
18. maj 20262.425 kr16 kr (1%)
14. maj 20262.409 kr16 kr (1%)
10. maj 20262.425 kr12 kr (0%)
8. maj 20262.413 kr12 kr (0%)
4. maj 20262.425 kr16 kr (1%)
2. maj 20262.409 kr16 kr (1%)
19. apr. 20262.425 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret