Gå til hovedindhold

Kingston Technology Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

Kingston TechnologyRAMEAN: 0740617337549
Pris fra 829 krtil 1.729 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 739 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 829 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC DIMM 288-PIN
829 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM 8GB 3200MHz CL16 Ikke-ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast RGB - DDR4 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 3200 MT/s / PC4-25600 - CL16 - 1.35 V - ikke bufferet - ikke-ECC - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF432C16BB2A/8
EAN: 0740617337549
Varenr.: 1001635119
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort
890 kr
Til butik
Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 8GB: 1 x 8GB (Single Channel), DIMM 288-pin, DDR4, hastighed: 3200 MHz (MT/s) / PC4-25600, CAS Latency: 16-18-18, spænding: 1.35 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, understøtter Intel XMP profiler, med køleprofiler, RAM chip konfiguration: Single Ranked, farve: black med ARGB styret af ASUS AURA, Gigabyte Fusion RGB 2.0, Asrock PolyChrome Sync & MSI Mystic Light...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kingston
Kategori: RAM
Artikel nr.: KF432C16BB2A/8
EAN: 0740617337549
Varenr.: 3198640
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC DIMM 288-PIN
1.729 kr
Til butik
Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM 16GB kit 3200MHz CL16 Ikke-ECC DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM 16GB Kit 3200MHz CL16 Opgrader din computer med Kingston FURY Beast DDR4 SDRAM, et 16GB kit der leverer lynhurtig ydeevne med en hastighed på 3200MHz og en CAS latency på CL16. Dette ikke-ECC DIMM modul med 288-pins er desig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 0740617337549
Varenr.: 44742

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK829 kr829 krKøb
2Proshop DK890 kr929 krKøb
3Ultrashop1.729 kr1.729 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort

PriceData har fulgt prisen på Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 497 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.437 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 872 kr.

Den nuværende pris på 829 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Kingston FURY Beast RGB DDR4-3200 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Intel XMP - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026829 kr11 kr (1%)
23. maj 2026840 kr10 kr (1%)
20. maj 2026850 kr10 kr (1%)
10. maj 2026860 kr7 kr (1%)
9. maj 2026853 kr7 kr (1%)
8. maj 2026860 kr14 kr (2%)
7. maj 2026846 kr7 kr (1%)
6. maj 2026853 kr7 kr (1%)
30. apr. 2026860 kr20 kr (2%)
27. apr. 2026880 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret