Gå til hovedindhold

Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

KeychronTastaturerEAN: 4894979028884
Pris fra 699 krtil 1.698 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 999 kr (59% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
-36%699 kr
Før 1.090 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Premium gaming tastatur med RGB, størrelse: fuld størrelse, PC forbindelse: USB-A, aftageligt tastaturkabel: USB-C, Bluetooth, batteri: 2000 mAh genopladelig, batterilevetid: op til 160 timer, polling rate: 125 - 1000 hz, lav profil ABS keycaps, mekanisk Keychron Low Profile 2.0 Brown tactile hot swappable switche, n-key rollover, kompatibilitet: Windows / MacOS, layout: Nordisk (Dansk - Svensk - Norsk - Finsk) QWERTY, Software: Keychron Launcher web app, farve: sort. - Keychron K5 Version 2 er et ultratyndt QMK trådløst mekanisk tastatur. Den understøtter både Bluetooth og en kablet forbindelse. Du kan mestre taste eller makrokommandoer på dets 100 % layout gennem Keychron Launcher-webappen. Kompatibel med både Windows og macOS, det giver også mulighed for nem hot-swapping med Gateron lavprofil MX mekaniske switche. Den nye K serie er blevet omkonstrueret og redesignet indefra og ud for at opgradere skriveoplevelsen. Det tilføjede lydabsorberende skum, avanceret IXPE akustisk skum, elastisk EPDM-skum og PET-skum giver responsiv feedback og en fredelig skrivelyd, mens ekstra vægt vil øge stabiliteten. Forsmurte switche giver en mere præcis og glat fornemmelse, de tilbyder en pålidelig fingerspidsoplevelse, uanset om du foretrækker de lineære (røde) eller taktile (brune) kontaktmuligheder.

Produktspecifikationer

Mærke: Keychron
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: K5X-H3Z-BO
EAN: 4894979028884
Varenr.: 3357664
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Keychron K5 V2 RGB alu hotswap QMK LP 2.0 brun trådløst tastatur
762 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Keychron K5v2 Rgb Aluminum Hot Swap Qmk Kablet Og Trådløs Keychron Low Profile 2.0 Brown Nordisk
1.099 kr
Til butik
Keychron K5v2 Rgb Aluminum Hot Swap Qmk Kablet Og Trådløs Keychron Low Profile 2.0 Brown Nordisk billede

Produktinformation

Aluminiumsramme og sort finish til en stabil, professionel skrivebordsløsning Lavprofilerede Brown-switches giver taktil feedback med reduceret støjniveau Hot-swap-sokler og QMK-understøttelse lader dig skifte switches og omprogrammere taster Kablet USB-A til USB-C og Bluetooth for fleksibel skift mellem enheder 2000 mAh batteri med op til 160 t batteritid, velegnet til lange trådløse sessioner...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Keychron
Kategori: Gaming tastatur
Artikel nr.: K5X-H3Z-BO
EAN: 4894979028884
Varenr.: 5020049790
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Keychron K5v2 RGB aluminium hot swap QMK Low Profile 2.0 Brown
1.578 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Keychron K5v2 RGB Aluminium Hot Swap QMK Keychron Low Profile 2.0 Brown
1.698 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK699 kr738 krKøb
2Komplett DK762 kr762 krKøb
3Dustin DK1.099 kr1.185,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.578 kr1.578 krKøb
5CompuMail DK1.698 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

PriceData har fulgt prisen på Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 679 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.090 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 853 kr.

Den nuværende pris på 699 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Keychron K5 v2 RGB QMK Wireless Hot Swap QMK - Low Profile 2.0 Brown - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026699 kr63 kr (8%)
4. maj 2026762 kr328 kr (30%)
6. mar. 20261.090 kr411 kr (61%)
24. feb. 2026679 kr411 kr (38%)
2. jan. 20261.090 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret