Gå til hovedindhold

Kérastase Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density

KérastaseShampoo og balsamGiver volumen og tæthedHårpleje til tyndt hårEAN: 3474636403912

Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo til tyndt hår. Giver øjeblikkelig volumen, tæthed og fylde med hyaluronsyre og ceramider. Perfekt til fint hår. Læs mere

Pris fra 189 krtil 271 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (30% besparelse)

Sammenlign priser på Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml
189 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kerastase Densifique Bain Densite Shampoo 250 ml
-25%203,25 kr
Før 271 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density
212 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo (250ml)
-20%217 kr
Før 271 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kérastase Densifique Bodifying Shampoo 250ml
231 kr
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kerastase Densifique Bain Densité 250ml
-1%245,89 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo - 250 ml
247 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Densifique Bain Densité shampoo 250 ml
271 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK189 kr228 krKøb
2NiceHair.dk203,25 kr203,25 krKøb
3Teknikproffset DK212 kr261 krKøb
4Bangerhead DK217 kr217 krKøb
5Cocopanda DK231 kr231 krKøb
6I Love Shampoo245,89 kr245,89 krKøb
7NordicFeel DK247 kr247 krKøb
8Lyko DK271 kr271 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo 250ml

Kérastase

Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo til tyndt hår. Giver øjeblikkelig volumen, tæthed og fylde med hyaluronsyre og ceramider. Perfekt til fint hår.

• Hårpleje til tyndt hår
• Giver volumen og tæthed

Beskrivelse

Kérastase Densifique Bain Densité Shampoo er en specialiseret shampoo udviklet til fint og tyndt hår, der mangler tæthed og volumen. Shampooen indeholder hyaluronsyre, som er kendt for sine fugtgivende egenskaber og hjælper med at fylde hårfibrene. Ceramider styrker hårets struktur og forhindrer brud, mens Stemoxydine stimulerer hårsækkene og skaber optimale betingelser for hårvækst. Biotin forbedrer hårkvaliteten, og polymer øger hårfibrenes volumen. Resultatet er håret, der fremstår tykkere, mere modstandsdygtigt og fyldt med vitalitet. Shampooen tynger ikke håret og efterlader det synligt fyldigere med mere substans og tekstur.

Specifikationer

Effekt:Øger tæthed og volumen
Volumen:250ml
Hårtype:Fint og tyndt hår
Vitaminer:Biotin (Vitamin B6)
Konsistens:Tyk shampoo-tekstur
Aktive ingredienser:Hyaluronsyre, Ceramider, Stemoxydine

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne shampoo bruges på farvet hår?

Ja, Kérastase Densifique Bain Densité kan fint bruges i farvet og stribet hår. Den plejer skånsomt samtidig med at give fylde og styrke.

Hvor ofte skal jeg bruge denne shampoo?

Brug shampooen regelmæssigt som din almindelige shampoo. Massér nænsomt ind i vådt hår, lad den skumme op og skyl grundigt ud.

Indeholder shampooen sulfater?

Ja, shampooen indeholder sulfater som Sodium Laureth Sulfate, hvilket er almindeligt i professionelle shampooer for effektiv rensning.

Er produktet egnet til mænd med tyndt hår?

Absolut! Shampooen er velegnet til både mænd og kvinder med tyndt hår eller begyndende hårtab og giver fylde uden at tynge håret.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density

PriceData har fulgt prisen på Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density i 183 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 232 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 200 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Kerastase Densifique Baindensite Bodifying Shampoo 250 ml Hair Visibly Lacking Density de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. feb. 2026189 kr13 kr (6%)
12. feb. 2026202 kr6,88 kr (4%)
11. feb. 2026195,12 kr7,92 kr (4%)
10. feb. 2026187,2 kr14,8 kr (7%)
7. feb. 2026202 kr9,6 kr (5%)
4. feb. 2026192,4 kr16,6 kr (8%)
31. jan. 2026209 kr15 kr (7%)
30. jan. 2026224 kr1 kr (0%)
29. jan. 2026225 kr42 kr (23%)
28. jan. 2026183 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret