Gå til hovedindhold

Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml

KérastaseShampoo og balsamIngefærrod og edelweiss-cellerProfessionel styrkelse af svækket hårEAN: 3474636857883

Styrkende balsam til svækket hår med ingefærrod og edelweiss-celler. Reducerer hårtab og styrker hårfibrene. Curly-girl approved. 200ml professionel kvalitet. Læs mere

Pris fra 259,5 krtil 362 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 102,5 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 249 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 259.5 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Kerastase Genesis Fondant Renforcateur Conditioner 200 ml
-25%259,5 kr
Før 346 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kérastase Genesis Fondant Renforçateur Conditioner 200ml
271 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kérastase Genesis Fondant Renforçateur Conditioner (200 ml)
-20%278 kr
Før 346 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Kérastase Genesis Fondant Renforçateur Conditioner - 200 ml
284 kr
Til butik
Gå til I Love Shampoo
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kerastase Genesis Fondant Renforcateur 200ml
-1%330,81 kr
Før 335 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Kérastase Genesis Fondant Renforcateur conditioner 200 ml
346 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kérastase Genesis Fondant Renforçateur Conditioner 200ml
362 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk259,5 kr259,5 krKøb
2Cocopanda DK271 kr271 krKøb
3Bangerhead DK278 kr278 krKøb
4NordicFeel DK284 kr284 krKøb
5I Love Shampoo330,81 kr330,81 krKøb
6Lyko DK346 kr346 krKøb
7Proshop DK362 kr401 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Kérastase Genesis Fondant Renforcateur Conditioner 200ml

Kérastase

Styrkende balsam til svækket hår med ingefærrod og edelweiss-celler. Reducerer hårtab og styrker hårfibrene. Curly-girl approved. 200ml professionel kvalitet.

• hårbalsam
• styling balsam
• mod hårtab
• ingefær balsam
• Kérastase Genesis
• styrkende behandling
• professionel hårpleje
• curly girl
• Professionel styrkelse af svækket hår
• Ingefærrod og edelweiss-celler

Beskrivelse

Kérastase Genesis Fondant Renforcateur er en avanceret styrkende balsam, der er specielt formuleret til svækket hår med tendens til at knække og falde af. Den cremede formel indeholder en kraftfuld kombination af ingefærrod og naturlige celler fra edelweiss, som øjeblikkeligt styrker og blødgør hårfibrene for øget modstandskraft. Produktet beskytter mod hårtab forårsaget af brud, samtidig med at det giver intensiv næring uden at tynge håret. Den lette finish efterlader håret glattere, mere medgørligt og synligt sundere. Curly-girl approved og perfekt til daglig brug som en del af professionel hårplejerutine. Ved regelmæssig brug fremstår håret mere glansfuldt, stærkere og betydeligt mere modstandsdygtigt mod ydre påvirkninger.

Specifikationer

tekstur:Cremet formel
volumen:200ml
pH-niveau:Balanceret til hår
anvendelse:2-3 minutter indvirkningstid
holdbarhed:12 måneder efter åbning
certificering:Curly-girl approved
dispensertype:Tube
nøgleingredienser:Ingefærrod og edelweiss-celler

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe skal balsammen virke i håret?

Lad Kérastase Genesis Fondant Renforcateur virke i 2-3 minutter for optimal effekt, før du skyller grundigt med vand.

Er produktet egnet til krøllet og tørt hår?

Ja, produktet er curly-girl approved og specielt designet til svækket, tørt og skrøbeligt hår, som har tendens til at knække.

Hvilke aktive ingredienser hjælper mod hårtab?

Balsammen indeholder ingefærrod-ekstrakt og naturlige edelweiss-celler, som styrker hårfibrene og reducerer hårtab forårsaget af brud.

Kan produktet bruges dagligt?

Ja, Genesis Fondant Renforcateur kan bruges dagligt som en del af din hårplejerutine. Den lette formel tynger ikke håret.

Hvor stor en mængde skal jeg bruge per anvendelse?

Brug en hasselnød-størrelse mængde i vådt hår, fordelt i længderne og spidserne. Juster mængden efter hårlængde og tykkelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml

PriceData har fulgt prisen på Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml i 182 dage. Laveste pris i perioden er 198 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 330,81 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 264 kr.

Den nuværende pris på 259,5 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Kérastase Genesis Duo Shampoo 250 ml & Conditioner 200 ml - 450 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026259,5 kr11,5 kr (4%)
30. maj 2026271 kr11,5 kr (4%)
28. maj 2026259,5 kr4,5 kr (2%)
27. maj 2026264 kr1 kr (0%)
26. maj 2026263 kr1 kr (0%)
24. maj 2026264 kr1 kr (0%)
23. maj 2026263 kr67,81 kr (20%)
21. maj 2026330,81 kr66,81 kr (25%)
9. maj 2026264 kr10 kr (4%)
5. maj 2026274 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret