Gå til hovedindhold

Kärcher KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0

KärcherHøjtryksrensereEAN: 4066529057884
Pris fra 1.741 krtil 1.824 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 83 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.665 kr 13. mar.

Sammenlign priser på KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1741 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Kärcher Højtryksrenser K 5 Classic
1.741 kr
Til butik
Kärcher Højtryksrenser K 5 Classic billede

Produktinformation

Kärcher - 1.950-700.0 - Højtryksrenser - 145 Bar - 2100 W - Vandkølet Motor - 8 M Højtrykslange - Justerbar Dyse

Produktspecifikationer

Mærke: Kärcher
Artikel nr.: 1.950-700.0
EAN: 4066529057884
Varenr.: 1001903472
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kärcher Højtryksrenser Karcher K 5 Classic *EU
1.749 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0
1.824 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.741 kr1.741 krKøb
2Proshop.dk1.749 kr1.749 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.824 kr1.824 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0

PriceData har fulgt prisen på KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.665 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 3.106 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.979 kr.

Den nuværende pris på 1.741 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for KARCHER K 5 Classic højtryksrenser - 1.950-700.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.741 kr14 kr (1%)
1. jun. 20261.755 kr32 kr (2%)
31. maj 20261.787 kr8 kr (0%)
29. maj 20261.795 kr53 kr (3%)
28. maj 20261.742 kr8 kr (0%)
27. maj 20261.750 kr49 kr (3%)
26. maj 20261.799 kr78 kr (5%)
25. maj 20261.721 kr82 kr (5%)
24. maj 20261.803 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.802 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret