Gå til hovedindhold

Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm

KnipexRedskaberEAN: 4003773069966
Pris fra 835 krtil 1.099 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 264 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 810 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 835 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
KNIPEX Kabelsaks
835 kr
Til butik
KNIPEX Kabelsaks billede

Produktinformation

KNIPEX 95 12 500 Kabelsaks med flerkomponent-håndtag 500 mm

Produktspecifikationer

Mærke: KNIPEX
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 95 12 500
EAN: 4003773069966
Varenr.: 3002837
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kabelsaks
1.015 kr
Til butik
Kabelsaks billede

Produktinformation

95 12 500 Kabelsaks kort konstruktion, længde kun 500 mm. lav vægt, højt udvekslingsforhold. Til at skære Cu- og Al-kabler, en- og flertrådede. Uegnet til ståltråd og stålwirer. Hærdede skær med præcisionsslibning. Skærer glat og ordentligt uden at klemme...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Kabelsakse
EAN: 4003773069966
Varenr.: 2964179
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Kabelsaks 95 12 500 max. ø27 mm kabel
-26%1.033,66 kr
Før 1.397,5 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabelsaks 95 12 500 max. ø27 mm kabel billede

Produktinformation

Dette avancerede værktøj er en robust udformet tohånds kabelsaks, specielt fremstillet til præcisionsklipning af både enkelte og flertrådede kobber- og aluminiumskabler. Det er dog værd at bemærke, at denne kabelsaks ikke er designet til anvendelse på stå...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Kabelsakse
EAN: 4003773069966
Varenr.: 440513
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm
1.079 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm
1.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK835 kr874 krKøb
2Elvvs.dk1.015 kr1.015 krKøb
3Globaltools.dk1.033,66 kr1.033,66 krKøb
4Boligcenter DK1.079 kr1.079 krKøb
5Vivas DK1.099 kr1.178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm

PriceData har fulgt prisen på Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 810 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 911 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 866 kr.

Den nuværende pris på 835 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Kabelsaks KNIPEX 95 12 500 - sidebidetang, 500 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 2026835 kr16 kr (2%)
20. apr. 2026819 kr31 kr (4%)
8. apr. 2026850 kr15 kr (2%)
29. mar. 2026835 kr16 kr (2%)
28. mar. 2026819 kr32 kr (4%)
24. mar. 2026851 kr32 kr (4%)
23. mar. 2026819 kr16 kr (2%)
22. mar. 2026835 kr16 kr (2%)
12. mar. 2026819 kr9 kr (1%)
3. mar. 2026810 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret