Gå til hovedindhold

Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).

JumboStiger og stilladserStabil platformProfessionelt håndværkEAN: 5708375000575

Professionel 3-trins arbejdsbuk fra Jumbo med eloxeret aluminium og 22x40cm platform. Stabil konstruktion med 12-punktsamlinger og EN-131 certificering. Læs mere

Pris fra 750 krtil 2.040 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.290 kr (63% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 750 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff smal trappestige, 3 trin, 70 cm
750 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff smal trappestige 3 trin, højde 70 cm
-12%789 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo super proff smal trappestige 3 trin - 70cm
789 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo smal trappestige 70 cm - 3 trin
789 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff smal arbejdsbuk, 3 trin, højde 70 cm
849 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo 3 trins arbejdsbuk 70cm - Topplade 22x40cm
849 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ARBEJDSBUK SMAL SUPER PROFF 3 TRIN 0,70M
1.034,44 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
1.048 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
JUMBO Super Proff 3 trins arbejdsbuk
1.070 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Arbejdsbuk Super Proff SMAL 3 trin 0,70m
1.150 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
JUMBO Super Proff 3 trins arbejdsbuk
2.040 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj750 kr750 krKøb
2CompletVVS789 kr789 krKøb
3LavprisEl789 kr789 krKøb
4LavprisVVS789 kr789 krKøb
5BilligVVS DK849 kr849 krKøb
6Greenline849 kr849 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.034,44 kr1.034,44 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.048 kr1.048 krKøb
9Elvvs.dk1.070 kr1.070 krKøb
10Homeshop DK1.150 kr1.150 krKøb
11vvsfittings.dk2.040 kr2.040 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Super Proff 3-trins arbejdsbuk

Jumbo

Professionel 3-trins arbejdsbuk fra Jumbo med eloxeret aluminium og 22x40cm platform. Stabil konstruktion med 12-punktsamlinger og EN-131 certificering.

• arbejdsbuk
• trappestige
• jumbo stige
• professionel stige
• håndværker stige
• aluminium stige
• Professionelt håndværk
• Stabil platform

Beskrivelse

Jumbo Super Proff 3-trins arbejdsbuk er den ideelle løsning for professionelle håndværkere og krævende hjemmebrugere. Konstrueret i kraftig, eloxeret aluminium med kraftige vanger og 12-punktsamlinger på alle trin. Den 22x40cm store topplatform giver en stabil og behagelig arbejdsflade, mens de 10cm brede trin sikrer komfort ved længere tids brug. Med EN-131 godkendelse og 150kg bæreevne er denne arbejdsbuk bygget til at modstå daglig professionel brug. Den smalle design på kun 50cm bredde gør den nem at transportere og opbevare, samtidig med at den bibeholder fuld stabilitet og sikkerhed.

Specifikationer

vægt:7 kg
bredde:50 cm
højde:70 cm
garanti:3 år
materiale:eloxeret aluminium
antal trin:3
trin bredde:10 cm
certificering:EN-131
trin forbindelse:12-punktsamlinger
leverandør model:41TSS203
maksimal belastning:150 kg
platform størrelse:22 x 40 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan arbejdsbukken bære?

Jumbo Super Proff arbejdsbukken er godkendt til maksimalt 150 kg belastning og er EN-131 certificeret for professionel brug.

Er den nem at transportere?

Ja, med en vægt på kun 7 kg og kompakte mål på 50cm bredde er den let at bære og opbevare. Den smalle design gør den perfekt til små rum.

Hvad betyder 12-punktsamlinger?

12-punktsamlinger er en kraftig forbindelsesmetode der sikrer maksimal styrke og stabilitet mellem trin og vanger, hvilket er standard for professionelt udstyr.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).

PriceData har fulgt prisen på Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). i 181 dage. Laveste pris i perioden er 750 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 839 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 784 kr.

Den nuværende pris på 750 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 3 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026750 kr39 kr (5%)
8. maj 2026789 kr39 kr (5%)
21. mar. 2026750 kr39 kr (5%)
20. mar. 2026789 kr39 kr (5%)
8. mar. 2026750 kr18 kr (2%)
14. feb. 2026768 kr71 kr (8%)
13. feb. 2026839 kr71 kr (9%)
5. feb. 2026768 kr71 kr (8%)
3. feb. 2026839 kr71 kr (9%)
21. jan. 2026768 kr21 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret