Gå til hovedindhold

Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).

JumboStiger og stilladserEN-131 certificeretProfessionel håndværkEAN: 5708375000568

Jumbo Super Proff arbejdsbuk med 2 trin og 22x40cm platform. EN-131 certificeret, 150kg bæreevne og eloxeret aluminium til professionel brug. Læs mere

Pris fra 618 krtil 1.642,5 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.024,5 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 588 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 618 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff smal trappestige, 2 trin, 45 cm
618 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Super Proff smal trappestige 2 trin, højde 45 cm
649 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo super proff smal trappestige 2 trin - 45cm
649 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo smal trappestige 45 cm - 2 trin
649 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo super proff smal arbejdsbuk, 2 trin, højde 45 cm
695 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo 2 trins arbejdsbuk 45cm - Topplade 22x40cm
699 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Arbejdsbuk Super Proff SMAL 2 trin 0,45m
830 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ARBEJDSBUK SMAL SUPER PROFF 2 TRIN 0,45M
863,44 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
891 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
JUMBO Super Proff 2 trins arbejdsbuk
893 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
JUMBO Super Proff 2 trins arbejdsbuk
1.642,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj618 kr618 krKøb
2CompletVVS649 kr649 krKøb
3LavprisEl649 kr649 krKøb
4LavprisVVS649 kr649 krKøb
5BilligVVS DK695 kr695 krKøb
6Greenline699 kr699 krKøb
7Homeshop DK830 kr830 krKøb
8EL-GROSSISTEN863,44 kr863,44 krKøb
9CS MEGASTORE DK891 kr930 krKøb
10Elvvs.dk893 kr893 krKøb
11vvsfittings.dk1.642,5 kr1.642,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Super Proff 2 trins arbejdsbuk

Jumbo

Jumbo Super Proff arbejdsbuk med 2 trin og 22x40cm platform. EN-131 certificeret, 150kg bæreevne og eloxeret aluminium til professionel brug.

• arbejdsbuk
• trappestige
• stige
• jumbo stige
• håndværkerstige
• professionel stige
• arbejdsplatform
• Professionel håndværk
• EN-131 certificeret

Beskrivelse

Jumbo Super Proff 2 trins arbejdsbuk er en professionel trappestige designet til håndværkere og industribrug. Konstrueret i kraftigt eloxeret aluminium med 12-punktsamlinger og hjørneforstærkninger på alle trin for maksimal sikkerhed og stabilitet. Den 22x40cm store platform giver en stabil arbejdsflade i 45cm højde. Med EN-131 certificering, 150kg bæreevne og kun 5kg vægt kombinerer den styrke med mobilitet. De 10cm brede trin med gummifødder sikrer komfort og skridsikkerhed under brug.

Specifikationer

vægt:5 kg
bredde:47 cm
højde:45 cm
fødder:Gummifødder
garanti:3 år
samling:12-punktsamlinger
platform:22 x 40 cm
standard:EN-131 godkendt
materiale:Eloxeret aluminium
trindybde:10 cm
antal_trin:2
forstærkning:Hjørneforstærkninger
max_belastning:150 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er arbejdsbukken godkendt til professionel brug?

Ja, den er EN-131 certificeret og designet specifikt til professionelle håndværkere med 150kg bæreevne.

Hvor stor er arbejdsplatformen?

Platformen måler 22x40 cm og giver en stabil arbejdsflade i 45 cm højde.

Er den nem at transportere?

Ja, med kun 5kg vægt og sammenklappelig design er den nem at flytte mellem arbejdspladser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).

PriceData har fulgt prisen på Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). i 181 dage. Laveste pris i perioden er 588 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 679 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 630 kr.

Den nuværende pris på 618 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.).. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Jumbo Super Proff Arbejdsbuk - 2 trin. Standard model (Topplade 22x40 cm.). de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026618 kr31 kr (5%)
8. maj 2026649 kr31 kr (5%)
22. mar. 2026618 kr9 kr (1%)
12. mar. 2026609 kr9 kr (1%)
11. mar. 2026618 kr9 kr (1%)
10. mar. 2026609 kr21 kr (4%)
8. mar. 2026588 kr30 kr (5%)
14. feb. 2026618 kr61 kr (9%)
13. feb. 2026679 kr61 kr (10%)
12. feb. 2026618 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret