Gå til hovedindhold

Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel.

JumboStiger og stilladserAlsidig 2-i-1 stigeProfessionelt håndværkEAN: 5708375000247

Jumbo Giant Classic multistige med 5/9 trin kan bruges som wienerstige (2,89m) eller skydestige (5,7m). Fremstillet i kraftig aluminium med praktiske transporthjul. Læs mere

Pris fra 2.870 krtil 4.041 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.171 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.669 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel. og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2870 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jumbo Giant multistige, 5/9 trin, 5,7 m
2.870 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo giant Multistige Classic 5/9 trin 5,70 meter
3.075 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo Giant Classic multistige 5,7 meter - 5/9 trin
3.099 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jumbo giant multistige 5/9 trin - 5,70m
3.099 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
JUMBO Giant Multistige Classic 5/9 trin
3.250 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jumbo Giant multistige 5,70 meter 5/9 trin
3.299 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
3.870 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JUMBO Giant Classic multistige "Velocity" 5/9 trin
3.909,49 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Jumbo Giant Multistige 5/9 trin
4.041 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj2.870 kr2.870 krKøb
2BilligVVS DK3.075 kr3.075 krKøb
3CompletVVS3.099 kr3.099 krKøb
4LavprisEl3.099 kr3.099 krKøb
5Homeshop DK3.250 kr3.250 krKøb
6Greenline3.299 kr3.299 krKøb
7CS MEGASTORE DK3.870 kr4.069 krKøb
8EL-GROSSISTEN3.909,49 kr3.909,49 krKøb
9Elvvs.dk4.041 kr4.041 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jumbo Giant Classic multistige 5/9 trin

Jumbo

Jumbo Giant Classic multistige med 5/9 trin kan bruges som wienerstige (2,89m) eller skydestige (5,7m). Fremstillet i kraftig aluminium med praktiske transporthjul.

• multistige
• wienerstige
• skydestige
• aluminiumsstige
• jumbo stige
• kombistige
• arbejdsstige
• Professionelt håndværk
• Alsidig 2-i-1 stige

Beskrivelse

Jumbo Giant Classic multistige er en alsidig og robust stige, der fungerer både som wienerstige og skydestige. Med 5-9 trin afhængigt af konfiguration når stigen op til 5,7 meter som skydestige og 2,89 meter som wienerstige. Fremstillet i højstyrke 6005-T5 aluminium med praktiske transporthjul og smart håndtrykssystem til nem betjening af knæklåsen. Vinklede trin med 35mm trinbredde på enkelte trin (80mm når trinene flugter) sikrer optimal ståflade. Stigen har en transportlængde på kun 1,69 meter og vejer 17,6 kg. Maksimal belastning er 150 kg og den er EN-131 godkendt. Perfekt til både professionelle håndværkere og private, der ønsker en pålidelig og stabil løsning til arbejde i højden.

Specifikationer

type:Multistige
vægt:17,6 kg
bredde:69 cm
garanti:3 år
gummifød:Ja
knæklås:4-punkts håndtrykssystem
materiale:6005-T5 aluminium
trinantal:5-9 trin
trinbredde:35 mm (80 mm flugter)
certificering:EN-131 godkendt
transporthjul:Ja
transportlængde:1,69 meter
højde_skydestige:5,7 meter
højde_wienerstige:2,89 meter
maksimal_belastning:150 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan stigen bruges både som wienerstige og skydestige?

Ja, Jumbo Giant Classic multistige kan bruges som både wienerstige (2,89m højde) og skydestige (5,7m højde) takket være det smarte knæklåssystem.

Hvad er den maksimale belastning?

Stigen kan bære op til 150 kg og er EN-131 godkendt, hvilket sikrer høj sikkerhed ved professionel brug.

Er stigen let at transportere?

Ja, stigen har praktiske transporthjul og en kompakt transportlængde på kun 1,69 meter, selvom den vejer 17,6 kg.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel.

PriceData har fulgt prisen på Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel. i 147 dage. Laveste pris i perioden er 2.669 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 4.041 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.030 kr.

Den nuværende pris på 2.870 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Jumbo Giant Multistige - 5/9 trin - 5,3 m. Ekstra Kraftig Håndværkermodel. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.870 kr159 kr (5%)
8. maj 20263.029 kr159 kr (6%)
22. mar. 20262.870 kr71 kr (3%)
13. mar. 20262.799 kr86 kr (3%)
11. mar. 20262.713 kr86 kr (3%)
10. mar. 20262.799 kr130 kr (5%)
8. mar. 20262.669 kr201 kr (7%)
14. feb. 20262.870 kr229 kr (7%)
13. feb. 20263.099 kr810,49 kr (21%)
11. feb. 20263.909,49 kr1.039,49 kr (36%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret