Gå til hovedindhold

Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217)

Nordic WinterIndretning250 LED lys inkluderetModerne familier og boligindretningEAN: 5705858719801

Nordic Winter VIGA kunstigt juletræ med 250 LED lys og metalfod. Perfekt til moderne hjem med pladsbesparende design og allergivenlig kvalitet. Læs mere

Pris fra 949 krtil 1.349 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 830 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 949 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Vigga kunstigt juletræ med lys, 200 x 134 cm
949 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217)
952 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Vigga kunstigt juletræ med lys, 200 x 134 cm
985 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordic Winter Vigga kunstigt juletræ med lys, 200 x 134 cm
1.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordic Winter Vigga kunstigt juletræ med lys, 200 x 134 cm
1.189 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Juletræ kunstig PE/PVC "VIGA", Klasse A, m/LED, 3 størrelser - 200 x 134 cm
1.249 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NORDIC WINTER Christmas tree artificial PE/PVC - 200x134 cm - "VIGA" Class A
1.249 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED NORDIC WINTER
1.299 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Kunstigt NORDIC WINTER juletræ VIGA 200 x 134 cm m/LED-lys
1.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk949 kr949 krKøb
2CS MEGASTORE DK952 kr952 krKøb
3BilligVVS DK985 kr985 krKøb
4Greenline1.099 kr1.099 krKøb
5LavprisVVS1.189 kr1.189 krKøb
6Bolig & Haven1.249 kr1.249 krKøb
7Proshop DK1.249 kr1.249 krKøb
8Homeshop DK1.299 kr1.299 krKøb
9Havehobby.dk1.349 kr1.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Nordic Winter VIGA kunstigt juletræ med LED lys 200 x 134 cm

Nordic Winter

Nordic Winter VIGA kunstigt juletræ med 250 LED lys og metalfod. Perfekt til moderne hjem med pladsbesparende design og allergivenlig kvalitet.

• kunstigt juletræ
• juletræ med lys
• viga juletræ
• nordic winter træ
• led juletræ
• plastik juletræ
• Moderne familier og boligindretning
• 250 LED lys inkluderet

Beskrivelse

Nordic Winter VIGA er et premium kunstigt juletræ designet til at spare plads uden at gå på kompromis med kvaliteten. Dette 200 cm høje træ kombinerer PE og PVC materialer for optimal naturtro udseende med 859 grankviste og 250 varme LED lys. Træet leveres med stabil metalfod og er nemt at samle og opbevare. Perfekt til familier der ønsker et allergivenligt alternativ til naturlige træer. Med afstivet top til stjerne og connector til ekstra belysning. Brandstik-godkendt og CE-mærket for sikkerhed. Kan bruges år efter år og er både miljøvenligt og praktisk.

Specifikationer

fod:Metalfod inkluderet
farve:Grøn
bredde:134 cm
effekt:6,0W
højde:200 cm
klasse:A - Premium produkt
led_lys:250 stk
lysfarve:Varmt hvidt
connector:Til stjerne og ekstra lys
materiale:PE/PVC mix, brandhæmmende
anvendelse:Kun indendørs
strømkilde:230V
godkendelser:CE, RoHS, EN71-2, EMC, REACH
antal_grankviste:859 stk (718 PVC + 141 PE)
tilslutningsledning:3 m

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er træet allergivenligt?

Ja, Nordic Winter VIGA er helt allergivenligt og fælder ikke som naturlige juletræer, så du slipper for rengøring.

Hvor meget strøm bruger LED lysene?

Træet bruger kun 6,0W per time, hvilket er meget energieffektivt sammenlignet med traditionel julebelysning.

Kan jeg tilslutte ekstra belysning?

Ja, træet kommer med connector så du kan tilslutte Nordic Winter stjerne eller andre kompatible lyskæder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217)

PriceData har fulgt prisen på Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 788 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 900 kr.

Den nuværende pris på 949 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Juletræ kunstig PE/PVC VIGA, Klasse A, 200x134 cm m/LED lys NORDIC WINTER (780-217) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026949 kr55 kr (6%)
29. maj 2026894 kr355 kr (28%)
21. apr. 20261.249 kr39 kr (3%)
20. apr. 20261.210 kr370 kr (44%)
11. apr. 2026840 kr10 kr (1%)
10. mar. 2026830 kr7 kr (1%)
3. mar. 2026823 kr7 kr (1%)
20. jan. 2026830 kr1 kr (0%)
9. jan. 2026829 kr7 kr (1%)
18. dec. 2025822 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret