Gå til hovedindhold

Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel

JesmigSanitetProfessionel tætningVVS og entreprenørerEAN: 5712384995500

Jesmig tætningsliste til 315/425 mm brønddæksler med A15/B125/D400 belastningsklasser. Sikrer optimal tætning mellem dæksel og brøndrør. Læs mere

Pris fra 299 krtil 319 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 20 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 278 kr 6. maj

Sammenlign priser på Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Jesmig tætningliste til 315/425 mm brønddæksel
299 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel
309 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Jesmig tætningliste til 315/425 mm brønddæksler
319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS299 kr299 krKøb
2LavprisVærktøj309 kr309 krKøb
3BilligVVS DK319 kr319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jesmig tætningsliste til 315/425 mm A15/B125/D400 brønddæksler

Jesmig

Jesmig tætningsliste til 315/425 mm brønddæksler med A15/B125/D400 belastningsklasser. Sikrer optimal tætning mellem dæksel og brøndrør.

• taetningsliste
• bronddaeksel
• draen
• kloak
• vvs
• jesmig
• taetning
• brondringe
• VVS og entreprenører
• Professionel tætning

Beskrivelse

Jesmig tætningsliste er designet til professionel tætning af brønddæksler i størrelserne 315 og 425 mm. Produktet opfylder belastningsklasserne A15, B125 og D400, hvilket gør det velegnet til forskellige anvendelser fra gangstier til kørebaner. Tætningslisten sikrer en holdbar og vejrbestandig forbindelse mellem brønddæksel og brøndrør, hvilket forhindrer indtrængning af vand og snavs. Fremstillet af høj kvalitet materialer for lang levetid. Ideel til VVS-professionelle og entreprenører der arbejder med dræn- og kloaksystemer. Let at installere og vedligeholde.

Specifikationer

vaegt:Ca. 0,5 kg
diameter:315/425 mm
materiale:Gummi/elastomer
anvendelse:Brønddæksler
producentnummer:1977974
belastningsklasse:A15/B125/D400
installationstype:Tætningsliste

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke brøndstørrelser passer denne tætningsliste til?

Tætningslisten er kompatibel med brønddæksler i størrelserne 315 mm og 425 mm i diameter.

Hvad betyder A15/B125/D400 belastningsklasserne?

A15 er til gangstier (1,5 tons), B125 til parkering og mindre veje (12,5 tons), D400 til hovedveje (40 tons belastning).

Er produktet vejrbestandigt?

Ja, tætningslisten er fremstillet af vejrbestandige materialer der modstår frost, regn og UV-stråling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel

PriceData har fulgt prisen på Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel i 150 dage. Laveste pris i perioden er 278 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 288 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Jesmig tætningsliste til Ø315/425mm Jesmig brønddæksel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026299 kr14 kr (5%)
30. maj 2026285 kr1 kr (0%)
29. maj 2026284 kr24 kr (8%)
25. maj 2026308 kr20 kr (7%)
23. maj 2026288 kr8,06 kr (3%)
10. maj 2026279,94 kr
9. maj 2026279 kr1 kr (0%)
6. maj 2026278 kr1 kr (0%)
5. maj 2026279 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026278 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret