Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml

Pris fra 530 krtil 804 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 274 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 530 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu EDP - 50 ml
530 kr
Til butik
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu EDP - 50 ml billede

Produktinformation

Opdag det nyeste mesterværk fra det ikoniske designhus Jean Paul Gaultier - Scandal Absolu Parfum for Men. Introduceret i 2024, er denne luksuriøse duft et uundværligt element i den moderne gentlemen's samling. Præsenteret i en elegant flaske udstråler Scandal Absolu raffinement og tiltrækning, hvilket gør det til et fremragende valg til enhver lejlighed. Scandal Absolu tilhører den træagtige duftfamilie og tilbyder en uforglemmelig duftprofil. Den åbner med en livlig og fængslende sødme, der straks fanger dine sanser. Hjertet afslører varme og nøddeagtige noter, der tilføjer dybde og kompleksitet. Til sidst sikrer en cremede, glat base, at duften efterlader et varigt indtryk. Jean Paul Gaultier, der er berømt for sin uovertrufne håndværk inden for mode og duft, har omhyggeligt designet Scandal Absolu til at udstråle sofistikation. Denne parfum rammer den perfekte balance mellem dristighed og subtilitet, hvilket gør den alsidig til både formelle begivenheder og afslappede udflugter. Den generøse størrelse giver dig mulighed for at nyde denne udsøgte duft i længere tid, mens flasken legemliggør den elegance og kvalitet, der er synonym med Jean Paul Gaultier-brandet. Hæv din duftsamling med Jean Paul Gaultier Men's Scandal Absolu Parfum og oplev indbegrebet af moderne charme og elegance.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 8435415080415
EAN: 8435415080415
Varenr.: 3259025
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Jean Paul Scandal Absolu EDP 50 ml
639 kr
Til butik
Jean Paul Scandal Absolu EDP 50 ml billede

Produktinformation

💋 Langtidsholdbar EDP · Sensuel honningsignatur · Ikonisk design En intens og forførende fortolkning af den populære Scandal-duft, skabt til dig der elsker varme, blomstrende noter med en lækker gourmand-dybde. Eau de Parfum-koncentrationen giver bemærkelsesværdig holdbarhed og et markant duftspor, der føles elegant uden at blive overvældende. Duftprofil Duften åbner lyst og indbydende, før en cremet honningakkord smelter sammen med fyldige hvide blomster i hjertet. I basen folder varme trænoter, ambernuancer og blød vanilje sig ud og skaber en rund, sensuel afslutning. Resultatet er en moderne, blomster-gourmand signatur med både glød og dybde. Fordele Eau de Parfum for langvarig duft og flot projektion. Honningsignatur kombineret med hvide blomster for en sofistikeret sødme. Varm, omfavnende base af træ og orientalske nuancer, der giver dybde. Perfekt til aftener, særlige lejligheder – og når du vil efterlade et varigt indtryk. Ikonisk flakon med skulpturelt låg, der pryder enhver hylde. Sådan bruger du den Påfør på rene, fugtede pulspunkter: hals, håndled, brystben eller bag ørerne. Hold flasken 10–15 cm fra huden for en fin, jævn tåge. Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften sætte sig naturligt. Ønsker du ekstra intensitet, kan du let tåge hårspidser eller tøj (test på et skjult område først). Tips til at forlænge duften Lag på lag: Brug en neutral bodylotion eller en diskret duftende olie før påføring. Fokusér på varme punkter – forstærker udviklingen af de varme basenoter. Genopfrisk med 1–2 sprays i løbet af dagen efter behov. Flakonen Det karakteristiske Scandal-design med de legendariske ben som låg forener humor, luksus og attitude – en samlerflakon, der afspejler duftens selvsikre personlighed. Bemærk: Undgå kontakt med øjne og irriteret hud. Opbevares køligt, tørt og væk fra direkte sollys.

Produktspecifikationer

Mærke: Jean Paul
Kategori: Parfume
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 8435415080415
EAN: 8435415080415
Varenr.: 8435415080415
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentré 50 ml
-25%645 kr
Før 860 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier - Scandal Absolu Parfum Concentré 50 Ml
649,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml
666 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Her EdP (50 ml)
-30%724 kr
Før 1.035 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier - Scandal Absolu Parfum Concentré - 50 ml
-23%795 kr
Før 1.035 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Scandal Absolu Her Eau de Parfum - 50 ml
804 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK530 kr569 krKøb
2Beautycos DK639 kr639 krKøb
3Cocopanda DK645 kr645 krKøb
4Gucca.dk649,95 kr649,95 krKøb
5Teknikproffset DK666 kr715 krKøb
6Bangerhead DK724 kr724 krKøb
7BilligParfume.dk795 kr795 krKøb
8NordicFeel DK804 kr804 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml i 178 dage. Laveste pris i perioden er 530 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 605 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 582 kr.

Den nuværende pris på 530 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Jean Paul Gaultier Scandal Absolu Parfum Concentre Spray 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026530 kr44 kr (8%)
30. maj 2026574 kr19 kr (3%)
29. maj 2026555 kr19 kr (3%)
27. maj 2026574 kr38 kr (7%)
26. maj 2026536 kr39 kr (7%)
25. maj 2026575 kr1 kr (0%)
23. maj 2026576 kr1 kr (0%)
21. maj 2026577 kr1 kr (0%)
19. maj 2026578 kr1 kr (0%)
17. maj 2026579 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret