Gå til hovedindhold

Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp

Jean Paul GaultierParfume og eau de cologneUltra-sensuel orientalsk duftSærlige lejligheder og aftenerEAN: 8435415017237

Ultra-sensuel eau de parfum med forførende notes af pære, vanilje og bergamotte. Orientalsk gourmand duft designet til den feminine kvinde. Læs mere

Pris fra 384 krtil 610 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 226 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 381 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 384 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Gaultier La Belle EDP - 30ml
384 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
J.P. Gaultier La Belle Edp Spray 30 ml
415 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier La Belle Eau De Parfum 30ml
-25%442 kr
Før 590 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Jean Paul Gaultier La Belle EdP (30ml)
-35%444 kr
Før 680 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier La Belle Women EDP 30 ml
-32%465,4 kr
Før 680 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier La Belle Eau de Parfum 30 ml
466 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp
-28%489 kr
Før 680 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER La Belle Eau de Parfum - 30 ml
491 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier - La Belle Edp 30 Ml
519,95 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier La Belle Eau De Parfum 30 ml
610 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK384 kr423 krKøb
2Teknikproffset DK415 kr464 krKøb
3Cocopanda DK442 kr442 krKøb
4Bangerhead DK444 kr444 krKøb
5NiceHair.dk465,4 kr465,4 krKøb
6Lyko DK466 kr466 krKøb
7BilligParfume.dk489 kr489 krKøb
8NordicFeel DK491 kr491 krKøb
9Gucca.dk519,95 kr519,95 krKøb
10EauDeParfum.dk610 kr610 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jean Paul Gaultier La Belle Eau de Parfum 30 ml

Jean Paul Gaultier

Ultra-sensuel eau de parfum med forførende notes af pære, vanilje og bergamotte. Orientalsk gourmand duft designet til den feminine kvinde.

• orientalsk parfume
• gourmand duft
• vanilje parfume
• pære duft
• kvinde parfume
• Jean Paul Gaultier
• EDP
• sensuel duft
• Særlige lejligheder og aftener
• Ultra-sensuel orientalsk duft

Beskrivelse

Jean Paul Gaultier La Belle er en forførende orientalsk eau de parfum, der hylder ultra-sensuel femininitet. Duften åbner med friske topnoter af grøn pære, æble og bergamotte, der skaber en sprudlende og forfriskende indledning. Hjertenoterne afslører en sofistikeret buket af kanel, roser og vanilje orkideer, som tilføjer dybde og kompleksitet. Basenoterne af vanilje, labdanum og vetiver skaber en varm og vanedannende finish, der efterlader en uforglemmelig duftspor. La Belle er designet til kvinder, der ønsker at udstråle forførelse og elegance i enhver situation.

Specifikationer

Topnoter:Grøn pære, æble, bergamotte
Basenoter:Vanilje, labdanum, vetiver
Flasketype:Ikke-genopfyldelig
Målgruppe:Kvinder
Hjertenoter:Kanel, roser, vanilje orkideer
Parfumeurer:Sonia Constant og Quentin Bisch
Duftkategori:Orientalsk Gourmand
Alkoholindhold:79% vol

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke duftnoter indeholder Jean Paul Gaultier La Belle?

La Belle indeholder topnoter af grøn pære, æble og bergamotte, hjertenoter af kanel, roser og vanilje orkideer, samt basenoter af vanilje, labdanum og vetiver.

Er La Belle parfumen vegan?

Ja, Jean Paul Gaultier La Belle er en vegan parfume, der ikke indeholder animalske ingredienser og respekterer naturens værdier.

Hvor lang tid holder parfumen på huden?

Som en Eau de Parfum har La Belle høj koncentration af duftolier, hvilket giver god holdbarhed på 6-8 timer afhængigt af hudtype og anvendelse.

Hvad gør La Belle flasken særlig?

Flasken er designet som en rødlig glasbuste med feminine kurver og en elegant gylden blomsterhalskæde, der symboliserer ultra-sensuel femininitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp

PriceData har fulgt prisen på Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp i 174 dage. Laveste pris i perioden er 380 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 398 kr.

Den nuværende pris på 384 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Jean Paul Gaultier - Classique La Belle - 30 ml - Edp de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026384 kr1 kr (0%)
16. maj 2026385 kr1 kr (0%)
13. maj 2026386 kr1 kr (0%)
12. maj 2026387 kr6 kr (2%)
30. apr. 2026381 kr22 kr (5%)
20. apr. 2026403 kr1 kr (0%)
14. apr. 2026402 kr2 kr (1%)
9. apr. 2026400 kr1 kr (0%)
5. apr. 2026399 kr11 kr (3%)
4. apr. 2026410 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret