Gå til hovedindhold

JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml

Jean Paul GaultierParfume og eau de cologneIkonisk buste-flakonFeminin eleganceEAN: 8435415011310

Jean Paul Gaultier Classique EDT 50ml med ikonisk buste-flakon. Orientalsk-blomstret duft til den karakterfulde kvinde med vanilje og ingefær. Læs mere

Pris fra 432 krtil 785 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 353 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 432 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Classique EDT- 50ml
432 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Jean Paul Gaultier Classique Edt 50ml
-33%455 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Jean Paul Gaultier Classique EDT For Women 50 ml
-32%537,26 kr
Før 785 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Classique Eau De Toilette 50ml
-25%555 kr
Før 740 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Jean Paul Gaultier Classique EdT (50ml)
-29%557 kr
Før 785 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml
618 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jean Paul Gaultier Classique Eau De Toilette 50 ml
740 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Jean Paul Gaultier Classique EdT 50 ml
785 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK432 kr471 krKøb
2Teknikproffset DK455 kr504 krKøb
3NiceHair.dk537,26 kr537,26 krKøb
4Cocopanda DK555 kr555 krKøb
5Bangerhead DK557 kr557 krKøb
6NordicFeel DK618 kr618 krKøb
7EauDeParfum.dk740 kr740 krKøb
8Lyko DK785 kr785 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Jean Paul Gaultier Classique EDT 50 ml

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier Classique EDT 50ml med ikonisk buste-flakon. Orientalsk-blomstret duft til den karakterfulde kvinde med vanilje og ingefær.

• classique
• parfume
• eau de toilette
• jean paul gaultier parfume
• orientalsk duft
• kvindeparfume
• feminin duft
• sensuel parfume
• Feminin elegance
• Ikonisk buste-flakon

Beskrivelse

Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette er et symbol på forførelse og ekstrem sensualitet med sin ikoniske kvindelige buste-flakon iført korsét. Denne orientalsk-blomstrede duft henvender sig til den karakterfulde kvinde der ønsker at udstråle femininitet og elegance. Duftpyramiden består af friske topnoter af ingefær og anis, hjertets appelsinblomst og rose, samt basens varme vanilje og krydderier. Den perfekte dagligdagsparfume til kvinder som elsker klassiske, tidløse dufte der fremhæver deres sensuelle side. Flakonen er designet som en smuk kvindekrop og er lige så ikonisk som selve duften.

Specifikationer

køn:Kvinder
sillage:Moderat
årstid:Forår, efterår
dufttype:Eau de Toilette
topnoter:Ingefær, anis
basenoter:Vanilje, krydderier
lancering:1993
parfymør:Jacques Cavallier
hjertnoter:Appelsinblomst, rose
holdbarhed:4-6 timer
størrelse:50 ml
duftkategori:Orientalsk-blomstret

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften på huden?

Som en eau de toilette holder Classique typisk 4-6 timer på huden, afhængigt af din hudtype og aktivitetsniveau.

Er denne parfume velegnet til daglig brug?

Ja, Classique er perfekt til daglig brug med sin moderate styrke og tidløse duftprofil der passer til både arbejde og fritid.

Hvad er forskellen på eau de toilette og eau de parfum?

Eau de toilette har 5-15% parfumeolie og er lettere og mere frisk, mens eau de parfum har 15-20% og holder længere på huden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml i 174 dage. Laveste pris i perioden er 432 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 543 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 459 kr.

Den nuværende pris på 432 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for JEAN PAUL GAULTIER Classique Eau de Toilette - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026432 kr18 kr (4%)
19. maj 2026450 kr3 kr (1%)
10. maj 2026447 kr1 kr (0%)
8. maj 2026448 kr1 kr (0%)
6. maj 2026449 kr1 kr (0%)
4. maj 2026450 kr1 kr (0%)
1. maj 2026451 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026452 kr8 kr (2%)
8. apr. 2026460 kr7 kr (2%)
2. apr. 2026453 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret