Gå til hovedindhold

Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml

Pris fra 257 krtil 790 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 533 kr (67% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 224 kr 31. maj

Sammenlign priser på Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 257 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau Peony Intense EDT 50 ml
257 kr
Til butik
Issey Miyake L'Eau D'Issey Eau Peony Intense EDT 50 ml billede

Produktinformation

L'Eau d'Issey Pivoine, lanceret i 2023, er en blomsterfrugt duft til kvinder af Issey Miyake. Perfekt til spirng og sommer, denne duft bruges for det meste om dagen og indeholder topnoter af pæon og pære. Mellemnoten af ​​denne duft er hindbær med en basisnote af sandeltræ.

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3423222090593
EAN: 3423222090593
Varenr.: 3312584
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake - L'Eau D'Issey Pivoine - 50 ml - Edt
-65%278,95 kr
Før 790 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Issey Miyake L'eau D'issey EDT 50 ml
359 kr
Til butik
Issey Miyake L'eau D'issey EDT 50 ml billede

Produktinformation

💧 Akvatisk blomsterduft · Ren og tidløs elegance · Perfekt til hverdag og aften En sprød, vandfrisk blomsterkomposition, der føles som en klar brise på huden. Denne eau de toilette bygger på idéen om renhed og transparens, hvor lette akvatiske facetter smelter sammen med delikate blomster og bløde, træagtige varme i bunden. Resultatet er en elegant, rolig signaturduft, der er nem at bære året rundt. Duftprofil Top: Akvatiske noter, lotus og frisk cyclamen for en krystalklar, vandlig åbning. Hjerte: Lilje, peon og bløde hvide blomster, der giver en luftig, feminin kerne. Base: Cedertræ, sandeltræ, musk og rav for diskret dybde og varighed. Fordele Let og ren duft, der ikke bliver tung – ideel til kontor, studie og hverdagsbrug. Tidløs komposition, som passer til mange aldre og stilarter. Balancerer friskhed og blomsterfylde, så duften føles både moderne og klassisk. Sådan bruger du den Spray 1–3 gange på pulspunkter (hals, håndled, indersiden af albuer). Undgå at gnide håndleddene sammen for at bevare duftens struktur. Ønskes mere projektion, kan du tilføje et let sprøjt på tøj eller i håret fra ca. 20–30 cm afstand. Test først på en diskret tekstilflade. Opfrisk efter behov i løbet af dagen for at forlænge den akvatiske klarhed. Anledning og sæson Fungerer særligt godt i forår og sommer, men giver også en ren, behagelig følelse i efterår og vinter. Lige velegnet til dagsbrug og mere afslappede aftener, hvor du ønsker en diskret men sofistikeret tilstedeværelse. Flakon og design Den slanke, koniske flakon i frosted glas med metallisk top understreger duftens idé om enkel skønhed og ro – et minimalistisk design, der pynter på enhver hylde. Holdbarhed og intensitet Som eau de toilette ligger intensiteten let til moderat med en ren sillage tæt på huden. Forvent typisk 4–6 timers holdbarhed, afhængigt af hudtype og omgivelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Issey Miyake
Kategori: Parfume
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 3423222090593
EAN: 3423222090593
Varenr.: 3423222090593
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Issey Miyake L'eau D'issey Peony Eau De Toilette Intense 50 ml
399 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml
-15%501 kr
Før 590 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Issey Miyake Pivoine Eau de Toilette - 50 ml
543 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Issey Miyake Pivoine EDT 50 ml
-25%592,5 kr
Før 790 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Issey Miyake L'Eau D'Issey Peony Eau de Toilette 50 ml
790 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK257 kr296 krKøb
2BilligParfume.dk278,95 kr278,95 krKøb
3Beautycos DK359 kr388 krKøb
4EauDeParfum.dk399 kr399 krKøb
5Cocopanda DK501 kr501 krKøb
6NordicFeel DK543 kr543 krKøb
7NiceHair.dk592,5 kr592,5 krKøb
8Lyko DK790 kr790 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 224 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 318 kr.

Den nuværende pris på 257 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 28% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Issey Miyake L'Eau D'Issey Peoner Eau De Toilette Intense 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026257 kr33 kr (15%)
31. maj 2026224 kr54,95 kr (20%)
24. maj 2026278,95 kr80,05 kr (22%)
23. maj 2026359 kr80,05 kr (29%)
20. apr. 2026278,95 kr80,05 kr (22%)
19. apr. 2026359 kr80,05 kr (29%)
16. apr. 2026278,95 kr
11. mar. 2026279 kr69,95 kr (20%)
21. feb. 2026348,95 kr60,95 kr (21%)
20. feb. 2026288 kr60,95 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret