Gå til hovedindhold

Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele

IrwinVærktøj – tilbehørHSS bi-metalProfessionelt håndværkEAN: 5706915064445

Irwin Bi-Metal Hulsavsæt med 18 dele til savning i træ, metal og plast. Indeholder 12 hulsave Ø16-76mm, 2 adaptere og 3 pilotbor i praktisk kuffert. Læs mere

Pris fra 849 krtil 1.199 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 350 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 849 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin hulsav sæt med 18 dele - Ø16-76mm
849 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele
969 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Irwin hulsavsæt, 18 dele
1.137,81 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin bi-Metal hulborssæt med 18 dele
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj849 kr849 krKøb
2BilligVVS DK969 kr969 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.137,81 kr1.137,81 krKøb
4LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Irwin Bi-Metal Hulsavsæt 18 dele

Irwin

Irwin Bi-Metal Hulsavsæt med 18 dele til savning i træ, metal og plast. Indeholder 12 hulsave Ø16-76mm, 2 adaptere og 3 pilotbor i praktisk kuffert.

• hulsav
• hulbor
• savblad
• værktøjssæt
• bi-metal
• HSS
• irwin værktøj
• håndværktøj
• Professionelt håndværk
• HSS bi-metal

Beskrivelse

Irwin Bi-Metal Hulsavsæt 18 dele er det komplette værktøjssæt til professionelle håndværkere og seriøse gør-det-selv entusiaster. Sættet indeholder 12 bi-metal hulsave i størrelserne 16, 19, 22, 25, 29, 32, 35, 38, 44, 51, 64 og 76 mm. Med præcisionsudlagte tænder i HSS-stål giver hulsavene hurtig savning og holder sig skarpe længere. Bi-metal konstruktionen gør dem velegnede til savning i træ, aluminium, kobber, jern, rustfrit stål og zink. Sættet inkluderer også 2 tilslutningsadaptere og 3 pilotbor, og alt opbevares sikkert i en praktisk transportkuffert. Dette professionelle værktøjssæt er ideelt til VVS-arbejde, tømrerarbejde og generel håndværksbrug.

Specifikationer

adaptere:2 tilslutningsadaptere
pilotbor:3 stk
materiale:Bi-metal med HSS tænder
antal_dele:18
anvendelse:Træ, aluminium, kobber, jern, rustfrit stål, zink
opbevaring:Praktisk kuffert
producent_nr:881425200
leverandør_nr:10506444
hulsave_størrelser:16, 19, 22, 25, 29, 32, 35, 38, 44, 51, 64, 76 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke materialer kan jeg save i med dette hulsavsæt?

Bi-metal hulsavene kan bruges til savning i træ, aluminium, kobber, jern, rustfrit stål og zink. Præcisionsudlagte HSS tænder sikrer effektiv savning.

Hvad indeholder sættet?

Sættet indeholder 12 hulsave (16-76mm), 2 tilslutningsadaptere, 3 pilotbor og en praktisk transportkuffert - i alt 18 dele.

Hvor længe holder hulsavene?

HSS bi-metal konstruktionen sikrer, at tænderne holder sig skarpe længere end standard hulsave og giver hurtig, effektiv savning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele

PriceData har fulgt prisen på Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele i 177 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 930 kr.

Den nuværende pris på 849 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Irwin hulsavssæt bi-Metal Ø16-76 mm - 18 dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026849 kr120 kr (12%)
22. maj 2026969 kr120 kr (14%)
9. maj 2026849 kr176 kr (17%)
8. maj 20261.025 kr176 kr (21%)
11. apr. 2026849 kr50 kr (6%)
29. mar. 2026899 kr45 kr (5%)
21. mar. 2026854 kr171 kr (17%)
20. mar. 20261.025 kr171 kr (20%)
13. mar. 2026854 kr45 kr (5%)
14. feb. 2026899 kr200 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret