Gå til hovedindhold

Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip

IrwinDigitalkameraerEAN: 5706915043099
Pris fra 101 krtil 142,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 41,5 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 100 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 101 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin lige-og venstrehånds pladesaks
101 kr
Til butik
Irwin lige-og venstrehånds pladesaks billede

Produktinformation

Irwin pladesaks med udvekling til lige og venstreklip.Saksen er en allround saks, og kan klippe i flere materialer som f.eks. metal, plast og rustfrit stål, med en maks pladetykkelse på op til 1,19mm.Pladesaksen bliver også kaldt for en venstrehåndssaks,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Irwin
Kategori: Tænger & sakse
Farve: red
Størrelse: 334mm/250mm
EAN: 5706915043099
Varenr.: 861730734
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Irwin pladesaks til venstreklip
109 kr
Til butik
Irwin pladesaks til venstreklip billede

Produktinformation

Allround pladesaks fra Irwin til lige- og venstreklip i normale pladetyper. Saksen er med udveksling, stødsikker lås til nem enhåndsbetjening samt ergonomisk soft-greb. Specielt velegnet til klipning af metal, plast, rustfrit stål m.m.

Produktspecifikationer

Mærke: Irwin
Kategori: Værktøj
Farve: red
EAN: 5706915043099
Varenr.: 861730734
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Pladesaks Venstre/lige Klip 101
123 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PLADESAKS VENSTRE/LIGE KLIP 101
123,28 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip
125 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pladesaks Venstre/Lige Klip 101
137,95 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Irwin 101 pladesaks, venstre- og ligeklip
139 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pladesaks venstre/lige klip 101
142,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj101 kr101 krKøb
2LavprisVVS109 kr109 krKøb
3Elvvs.dk123 kr123 krKøb
4EL-GROSSISTEN123,28 kr123,28 krKøb
5BilligVVS DK125 kr125 krKøb
6Billigelogvvs.dk137,95 kr137,95 krKøb
7CompletVVS139 kr139 krKøb
8MaintainIt142,5 kr142,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip

PriceData har fulgt prisen på Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip i 182 dage. Laveste pris i perioden er 100 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 122 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 106 kr.

Den nuværende pris på 101 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Irwin 101 pladesaks, lige- og venstreklip de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026101 kr1 kr (1%)
28. apr. 2026100 kr1 kr (1%)
21. mar. 2026101 kr14 kr (12%)
20. mar. 2026115 kr14 kr (14%)
14. feb. 2026101 kr14 kr (12%)
13. feb. 2026115 kr14 kr (14%)
5. feb. 2026101 kr13 kr (11%)
3. feb. 2026114 kr13 kr (13%)
21. jan. 2026101 kr8 kr (7%)
7. jan. 2026109 kr7 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret