Gå til hovedindhold

Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser

Pris fra 525 krtil 1.009 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 484 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 524 kr 15. maj

Sammenlign priser på Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 525 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inter-Tech ST-5255 Rack
525 kr
Til butik
Inter-Tech ST-5255 Rack billede

Produktinformation

Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5" eller 3-bås til 3,5" harddisk - med køleblæser

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 88887370
EAN: 4260455647502
Varenr.: 1000040298
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser
580 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inter-Tech ST-5255 5-Bay Removable Hard Drive Rack
617 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inter-Tech ST-5255 Rack
669 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk-kabinet Inter-Tech ST-5255 til 2,5"/3,5" SAS/SATA
-4%989 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk-kabinet Inter-Tech ST-5255 til 2,5"/3,5" SAS/SATA
-4%1.009 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK525 kr525 krKøb
2CS MEGASTORE DK580 kr619 krKøb
3Proshop DK617 kr656 krKøb
4Ultrashop669 kr669 krKøb
5Boligcenter DK989 kr989 krKøb
6Vivas DK1.009 kr2.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser

PriceData har fulgt prisen på Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser i 182 dage. Laveste pris i perioden er 523 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 769 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 594 kr.

Den nuværende pris på 525 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Inter-Tech ST-5255 - Rack kabinet - 5-bås til 2,5 eller 3-bås til 3,5 harddisk - med køleblæser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026525 kr1 kr (0%)
15. maj 2026524 kr39 kr (7%)
14. maj 2026563 kr4 kr (1%)
13. maj 2026567 kr1 kr (0%)
12. maj 2026568 kr8 kr (1%)
11. maj 2026576 kr4 kr (1%)
9. maj 2026580 kr23 kr (4%)
8. maj 2026603 kr1 kr (0%)
7. maj 2026602 kr44 kr (8%)
6. maj 2026558 kr44 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret