Gå til hovedindhold

Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 0675901758352
Pris fra 6.023 krtil 6.959 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 936 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.966 kr 13. maj

Sammenlign priser på Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6023 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Xeon Silver 4215 - Tray CPU - 8 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler)
6.023 kr
Til butik
Intel Xeon Silver 4215 - Tray CPU - 8 kerner - 2.5 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.5 GHz (3.5 GHz Turbo), 8 kerner (Octa Core), 16 tråde, 11 MB cache, LGA3647 Socket, 85 watt TDP, Bulk (Uden køler)

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: CD8069504212701
EAN: 0675901758352
Varenr.: 2775216
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Xeon 4210 2,2 GHz 10 kerner LGA 3647 TRAY - u/køler
6.959 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK6.023 kr6.023 krKøb
2CompuMail DK6.959 kr6.959 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 5.175 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 6.972 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.854 kr.

Den nuværende pris på 6.023 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Intel Xeon Silver 4210 - Tray CPU - 10 kerner - 2.2 GHz - Intel LGA3647 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20266.023 kr5 kr (0%)
30. maj 20266.028 kr15 kr (0%)
29. maj 20266.043 kr5 kr (0%)
28. maj 20266.048 kr5 kr (0%)
27. maj 20266.053 kr10 kr (0%)
22. maj 20266.043 kr10 kr (0%)
21. maj 20266.053 kr20 kr (0%)
20. maj 20266.033 kr10 kr (0%)
19. maj 20266.043 kr57 kr (1%)
14. maj 20265.986 kr20 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret