Gå til hovedindhold

Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037234221
Pris fra 2.564 krtil 4.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.435 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.297 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2564 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i9-12900KF 16 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
2.564 kr
Til butik
Intel Core i9-12900KF 16 kerner LGA 1700 WOF - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i9 12900KF - 3.2 GHz - 16-core - 24 tråde - 30 MB cache - LGA1700 Socket - Kasse (uden køler)

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512900KF
EAN: 5032037234221
Varenr.: 999579850
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core i9 I9-12900KF 3.2GHz 16-core - GEEKD.dk
2.681 kr
Til butik
Intel CPU Core i9 I9-12900KF 3.2GHz 16-core - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både gaming og streaming uden at gå på kompromis? Intel Core i9-12900KF leverer den ultimative performance til gamere, content creators og entusiaster, der kræver det bedste. Med revolutionerende hybrid-arkitektur kombinerer denne kra...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037234221
Varenr.: 42480020652269
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)
2.713 kr
Til butik
Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.2 GHz (5.1 GHz Turbo), kan overclockes, 16 kerner (hexadeca core) / 8 P-kerner / 8 E-kerner, 24 tråde, 14 MB L2 / 30 MB MB Smart cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / DDR5-4800 RAM, 20 PCI Express Gen 5.0 lanes, LGA1700 socket, 125 watt PBP, Box (dog uden køler) - Intel Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512900KF
EAN: 5032037234221
Varenr.: 2993382
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Processor Intel Core i9-12900KF - 30 MB Smart Cache (Box)
-26%2.899 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Processor Intel Core i9-12900KF - 30 MB Smart Cache (Box)
-26%2.919 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i9-12900KF 16 kerner LGA 1700 WOF - u/køler
3.019 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I9 12900kf Lga 1700 Processor
4.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.564 kr2.564 krKøb
2Geekd2.681 kr2.681 krKøb
3Proshop DK2.713 kr2.713 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb
6Ultrashop3.019 kr3.019 krKøb
7Dustin DK4.999 kr5.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.143 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 2.663 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.457 kr.

Den nuværende pris på 2.564 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Intel Core i9-12900KF Alder Lake CPU - 16 kerner - 3.2 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.564 kr1 kr (0%)
1. jun. 20262.565 kr2 kr (0%)
31. maj 20262.567 kr4 kr (0%)
30. maj 20262.563 kr4 kr (0%)
29. maj 20262.559 kr4 kr (0%)
28. maj 20262.563 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.562 kr7 kr (0%)
24. maj 20262.555 kr2 kr (0%)
23. maj 20262.553 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.550 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret