Gå til hovedindhold

Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

IntelComputer – processorerEAN: 5032037237925
Pris fra 3.584 krtil 3.748 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (4% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.210 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3584 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i9-12900 16 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
3.584 kr
Til butik
Intel Core i9-12900 16 kerner LGA 1700 PIB - m/køler billede

Produktinformation

Intel Core i9 12900 - 2.4 GHz - 16-core - 24 tråde - 30 MB cache - LGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512900
EAN: 5032037237925
Varenr.: 999893092
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
3.664 kr
Til butik
Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.4 GHz (5.1 GHz Turbo), 16 kerner (Deca Core - 8 P-kerner & 8 E-kerner), 24 tråde, 14 MB L2 cache / 30 MB Smart-cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / Dual Channel DDR5-4800 RAM, 20 PCI-Express Gen 5.0 Lanes, LGA1700 Socket, indbygget Intel Graphics UHD 770, 65 watt PBP, Box inkl RM1 køler - Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512900
EAN: 5032037237925
Varenr.: 3024257
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel Core i9 12900 2.4 GHz,30MB, Socket 1700 CPU - GEEKD.dk
3.748 kr
Til butik
Intel Core i9 12900 2.4 GHz,30MB, Socket 1700 CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både Cyberpunk 2077 og din næste 8K video-edit i samme ombæring? Intel Core i9-12900 er den ultimative løsning for både hardcore gaming og kreativt arbejde. Med revolutionerende hybrid-arkitektur kombinerer denne 12. generations proce...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 5032037237925
Varenr.: 47757542064464

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.584 kr3.584 krKøb
2Proshop DK3.664 kr3.664 krKøb
3Geekd3.748 kr3.748 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) i 116 dage. Laveste pris i perioden er 3.188 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 3.600 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.383 kr.

Den nuværende pris på 3.584 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 53 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Intel Core i9-12900 Alder Lake CPU - 16 kerner - 2.4 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20263.584 kr6 kr (0%)
30. maj 20263.578 kr5 kr (0%)
29. maj 20263.583 kr27 kr (1%)
28. maj 20263.556 kr10 kr (0%)
27. maj 20263.566 kr3 kr (0%)
23. maj 20263.569 kr12 kr (0%)
22. maj 20263.581 kr8 kr (0%)
20. maj 20263.589 kr11 kr (0%)
19. maj 20263.600 kr41 kr (1%)
17. maj 20263.559 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret