Gå til hovedindhold

Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

IntelComputer – processorerEAN: 8592978354077
Pris fra 752 krtil 1.029 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 610 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 752 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i3-12100F 4 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
752 kr
Til butik
Intel Core i3-12100F 4 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

Intel Core i3 12100F - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: CM8071504651013
EAN: 8592978354077
Varenr.: 1000263556
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)
758 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I3-12100F 3.3GHz Quad-Core LGA1700 (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk
819 kr
Til butik
Intel CPU Core I3-12100F 3.3GHz Quad-Core LGA1700 (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Intel Core i3-12100F bringer 12. generations Alder Lake-teknologi til budget-gamere, der ønsker seriøs performance uden at sprænge bankkontoen. Med Intel 7 (10nm Enhanced SuperFin) produktionsteknologi og 4 performance-kerner leverer denne processor gamin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
EAN: 8592978354077
Varenr.: 51311453798736
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i3-12100F 4 kerner LGA 1700 TRAY - u/køler
899 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU Intel Core i3-12100F LGA1700 TRAY uden køler
1.009 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU Intel Core i3-12100F LGA1700 TRAY uden køler
1.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK752 kr752 krKøb
2Proshop DK758 kr797 krKøb
3Geekd819 kr819 krKøb
4Ultrashop899 kr899 krKøb
5Boligcenter DK1.009 kr1.009 krKøb
6Vivas DK1.029 kr1.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 509 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 752 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 640 kr.

Den nuværende pris på 752 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Intel Core i3-12100F Alder Lake (Tray) CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026752 kr8 kr (1%)
29. maj 2026744 kr10 kr (1%)
28. maj 2026734 kr18 kr (2%)
27. maj 2026752 kr25 kr (3%)
24. maj 2026727 kr6 kr (1%)
23. maj 2026721 kr46 kr (7%)
14. maj 2026675 kr54 kr (7%)
3. maj 2026729 kr20 kr (3%)
2. maj 2026749 kr35 kr (5%)
1. maj 2026714 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret