Gå til hovedindhold

Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box

IntelComputer – processorerEAN: 5032037238458
Pris fra 1.472 krtil 1.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 347 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 974 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1472 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Core i3-12100 4 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
1.472 kr
Til butik
Intel Core i3-12100 4 kerner LGA 1700 PIB - m/køler billede

Produktinformation

Intel Core i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Box

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Artikel nr.: BX8071512100
EAN: 5032037238458
Varenr.: 1000248425
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I3 12100 Lga 1700 Processor
1.474 kr
Til butik
Intel Core I3 12100 Lga 1700 Processor billede

Produktinformation

12. Gen Core-processor med socket 1700 Velegnet til bundkort i 600-serien med socket 1700 Understøttelse af DDR4-hukommelse med 3200MHz eller DDR5-hukommelse med 4800MHz (se aktuel understøttelse pr. bundkort) Intel giver 3 års garanti

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: 1700
Artikel nr.: BX8071512100
EAN: 5032037238458
Varenr.: 5011267861
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
1.501 kr
Til butik
Intel Core i3-12100 Alder Lake CPU - 4 kerner - 3.3 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.3 GHz (4.3 GHz Turbo), 4 kerner (Quad Core - 4 P-kerner & 0 E-kerner), 8 tråde, 5 MB L2 cache / 12 MB Smart-cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM / Dual Channel DDR5-4800 RAM, 20 PCI-Express Gen 5.0 Lanes, LGA1700 Socket, indbygget Intel Graphics UHD 730, 60 watt PBP, Box inkl RM1 køler - Alder Lake...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: CPU
Artikel nr.: BX8071512100
EAN: 5032037238458
Varenr.: 3024237
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box
1.530 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Intel CPU Core I3-12100 3.3GHz Quad-Core - GEEKD.dk
1.549 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Core i3-12100 4 kerner LGA 1700 PIB - m/køler
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.472 kr1.472 krKøb
2Dustin DK1.474 kr1.560,25 krKøb
3Proshop DK1.501 kr1.501 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.530 kr1.530 krKøb
5Geekd1.549 kr1.549 krKøb
6Ultrashop1.819 kr1.819 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box

PriceData har fulgt prisen på Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box i 179 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.473 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.198 kr.

Den nuværende pris på 1.472 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 20% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Intel® Core™ i3 12100 - 3.3 GHz - 4 cores - 8 tråde - 12 MB cache - LGA1700 Socket - Intel® UHD Graphics 730 - Box de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.472 kr11 kr (1%)
30. maj 20261.461 kr6 kr (0%)
29. maj 20261.455 kr44 kr (3%)
28. maj 20261.411 kr62 kr (4%)
26. maj 20261.473 kr74 kr (5%)
23. maj 20261.399 kr27 kr (2%)
22. maj 20261.372 kr2 kr (0%)
21. maj 20261.370 kr171 kr (14%)
7. maj 20261.199 kr130 kr (10%)
6. maj 20261.329 kr103 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret