Gå til hovedindhold

InnoVISION Multimedia Technologies Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

Pris fra 11.014 krtil 12.749 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.735 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.956 kr 23. maj

Sammenlign priser på Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11014 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
11.014 kr
Til butik
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

Produktspecifikationer

Artikel nr.: C50803-16D7X-1760FBP
EAN: 8886307701602
Varenr.: 1003475892
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs
11.453 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 iCHILL Frostbite Pro - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
12.287 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5080 iCHILL Frostbite Pro - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5080 Overclocked (Core clock 2295 MHz / Boost clock 2617 MHz), 10752 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 30 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 187mm, PCI-Port bredde: 1 slots, Alphacool iChill Frostbite low noise køler, med Programmable RGB (ASUS Aura Sync / MSI Mystic Light / Asrock Polychrome), vandkølingsklar, model nummer: C50803-16D7X-1760FBP...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: C50803-16D7X-1760FBP
EAN: 8886307701602
Varenr.: 3407403
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Inno3D iChill Frostbite Pro GeForce RTX 5080 16 GB grafikkort
-19%12.699 kr
Før 15.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Inno3D iChill Frostbite Pro GeForce RTX 5080 16 GB grafikkort
-19%12.719 kr
Før 15.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
12.749 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.014 kr11.014 krKøb
2CS MEGASTORE DK11.453 kr11.453 krKøb
3Proshop DK12.287 kr12.287 krKøb
4Boligcenter DK12.699 kr12.699 krKøb
5Vivas DK12.719 kr12.788 krKøb
6Ultrashop12.749 kr12.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

PriceData har fulgt prisen på Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs i 173 dage. Laveste pris i perioden er 10.956 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 12.990 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.777 kr.

Den nuværende pris på 11.014 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Inno3D iCHILL FROSTBITE PRO - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202611.014 kr226 kr (2%)
29. maj 202611.240 kr284 kr (3%)
23. maj 202610.956 kr55 kr (0%)
22. maj 202611.011 kr55 kr (0%)
21. maj 202611.066 kr56 kr (1%)
20. maj 202611.122 kr56 kr (1%)
19. maj 202611.178 kr56 kr (0%)
18. maj 202611.234 kr56 kr (0%)
17. maj 202611.290 kr57 kr (1%)
16. maj 202611.347 kr57 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret