Gå til hovedindhold

InnoVISION Multimedia Technologies Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

Pris fra 11.691 krtil 14.229 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.538 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10.095 kr 23. maj

Sammenlign priser på Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11691 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Inno3D iChiLL NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
11.691 kr
Til butik
Inno3D iChiLL NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

Produktspecifikationer

Artikel nr.: C50803-16D7X-1760FB
EAN: 8886307700155
Varenr.: 1002954372
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs
11.752 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Inno3D GeForce RTX 5080 iCHILL Frostbite - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort
11.752 kr
Til butik
Inno3D GeForce RTX 5080 iCHILL Frostbite - 16GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5080 Overclocked (Core clock 2295 MHz / Boost clock 2670 MHz), 10752 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 16GB GDDR7 (Memory clock 30 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 3 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 334mm, PCI-Port bredde: 3.65 slots, Alphacool iChill Frostbite low noise køler, med Programmable RGB (ASUS Aura Sync / MSI Mystic Light / Asrock Polychrome), vandkølingsklar, model nummer: C50803-16D7X-1760FB...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Inno3D
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: C50803-16D7X-1760FB
EAN: 8886307700155
Varenr.: 3332322
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Inno3D iChiLL NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 SDRAM
14.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.691 kr11.691 krKøb
2CS MEGASTORE DK11.752 kr11.752 krKøb
3Proshop DK11.752 kr11.752 krKøb
4Ultrashop14.229 kr14.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs

PriceData har fulgt prisen på Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs i 160 dage. Laveste pris i perioden er 10.095 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 12.290 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.405 kr.

Den nuværende pris på 11.691 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Inno3D iChiLL GeForce RTX 5080 FROSTBITE - Grafikkort - GeForce RTX 5080 - 16 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - HDMI, 3 x DisplayPort - blæserløs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202611.691 kr38 kr (0%)
29. maj 202611.729 kr206 kr (2%)
28. maj 202611.523 kr58,79 kr (1%)
27. maj 202611.464,21 kr1.369,21 kr (14%)
23. maj 202610.095 kr207 kr (2%)
16. maj 202610.302 kr1.133 kr (10%)
14. maj 202611.435 kr3 kr (0%)
7. maj 202611.438 kr24 kr (0%)
1. maj 202611.462 kr140 kr (1%)
30. apr. 202611.602 kr127 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret