Gå til hovedindhold

Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund

Pris fra 1.385 krtil 2.399 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.014 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.290 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1385 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm
1.385 kr
Til butik
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm billede

Produktinformation

Smart Philips Hue Infuse plafond på Ø38 cm i sort Infuse er en moderne og flot plafond fra Philips Hue serien, der kan gøre ethvert rum moderne med sit subtile skær op mod loftet og flotte lys nedad. Den har White Color Ambiance, der giver mulighed for 16...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Indendørslamper
Farve: black
Størrelse: 38 cm
EAN: 8718696176504
Varenr.: 2099176503
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse White and Color Ambiance loftlampe medium, sort
-18%1.414 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Philips Hue Infuse White and Color Ambiance loftlampe medium, sort billede

Produktinformation

Philips Hue Infuse White and Color Ambiance loftlampe medium, sort. Infuse loftlampen har et moderne design, der sender et behageligt lys opad og et kraftigt lys nedad. White and Color Ambiance gør det muligt at dæmpe fra blødt, varmt lys til koldt, kølig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Philips Hue
Farve: Sort
EAN: 8718696176504
Varenr.: 915005997301
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips HUE Infuse Medium Loft Ceiling Lampe 38cm - Sort
1.414 kr
Til butik
Philips HUE Infuse Medium Loft Ceiling Lampe 38cm - Sort billede

Produktinformation

Giv ethvert rum et stilrent og moderne udtryk med Philips Hue Infuse medium loftslampe i sort. Lampen kombinerer elegant design i holdbare metal- og syntetiske materialer med integreret LED-teknologi for lang levetid og energibesparende belysning. Infuse kaster et subtilt, indirekte skær op mod loftet, mens et kraftigt lys stråler nedad – i både hvide og farvede nuancer efter dine ønsker.Betjen nemt op til 10 Hue-lyskilder i ét rum med Bluetooth-appen, og justér lyset direkte fra din smartphone. Lampen understøtter både Bluetooth og Zigbee, så du kan styre den via Philips Hue-appen eller med stemmen gennem Amazon Alexa eller Google Assistant (kræver kompatibel enhed). Du kan således betjene alle lyskilder i rummet eller én enkelt lampe med simple stemmekommandoer – perfekt til en fleksibel hverdag.Med over 16 millioner farver samt et bredt farvetemperaturområde på 2000–6500K skaber Infuse den helt rette stemning til enhver lejlighed. Full lysdæmpning gør det muligt at regulere lyset fra klart arbejdslys til dæmpet hyggebelysning – alt sammen via app eller kompatibel kontakt.Fire forudindstillede belysningsscener: Energize, Concentrate, Read og Relax – tilpasset dagens aktiviteter og behov.Skab atmosfære til fest, arbejde, hjemlig hygge eller læsning med et enkelt tryk.Infuse er udstyret med integreret LED-modul, hvilket sikrer energieffektiv drift uden behov for udskiftning af pærer. Lampen har en imponerende levetid på op til 25.000 timer og er udstyret med class I beskyttelse (jordforbindelse) for ekstra sikkerhed mod elektrisk stød.Ønsker du adgang til hele spektret af Philips Hue-funktioner, kan du tilføje en Hue Bridge (sælges separat). Med Hue Bridge får du mulighed for at:Oplev den komplette frihed ved intelligent belysning og løft dit hjem med Philips Hue Infuse medium loftslampe. Se hele sortimentet af belysning hos Butik24.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips Hue
Kategori: Philips Hue
Artikel nr.: 8718696176504
EAN: 8718696176504
Varenr.: 8718696176504
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse Medium Loft Plafond Lampe - Sort
1.414 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Hue White and Color Ambiance Infuse M Loftslampe 33.5W 2000-6500K
1.447 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm
1.499 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm
1.599 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund
1.725 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse M Hue ceiling lamp black White color Ambience
1.750 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm
2.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Hue Infuse plafond, sort, Ø38 cm
2.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.385 kr1.385 krKøb
2Lamper.dk1.414 kr1.414 krKøb
3Butik24 DK1.414 kr1.414 krKøb
4Proshop DK1.414 kr1.414 krKøb
5CompuMail DK1.447 kr1.447 krKøb
6LampeGuru.dk1.499 kr1.499 krKøb
7Greenline1.599 kr1.599 krKøb
8Lampemesteren DK1.725 kr1.725 krKøb
9Homeshop DK1.750 kr1.750 krKøb
10BilligVVS DK2.399 kr2.399 krKøb
11LavprisVVS2.399 kr2.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund

PriceData har fulgt prisen på Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.179 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.385 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.328 kr.

Den nuværende pris på 1.385 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Infuse LED-loftslampe, 38,1 cm sort, dæmpbar Philips Hue - Stue - Moderne - Metal - Rund de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.385 kr5 kr (0%)
28. maj 20261.380 kr26 kr (2%)
20. apr. 20261.354 kr55 kr (4%)
29. mar. 20261.299 kr9 kr (1%)
21. mar. 20261.290 kr37 kr (3%)
2. mar. 20261.327 kr27 kr (2%)
19. feb. 20261.354 kr2 kr (0%)
18. feb. 20261.356 kr2 kr (0%)
10. feb. 20261.354 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret