Gå til hovedindhold

Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W

ImperialLyd – tilbehørEAN: 4024035109008
Pris fra 599 krtil 1.130 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 531 kr (47% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 599 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W
599 kr
Til butik
Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W billede

Produktspecifikationer

Mærke: Imperial
Kategori: Radio (DAB & FM)
Farve: 4
Artikel nr.: 22-109-00
EAN: 4024035109008
Varenr.: 24147090
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Imperial - DABMAN OR 5 mobil DAB+/FM udendørs radio - 22-109-00
639 kr
Til butik
Imperial - DABMAN OR 5 mobil DAB+/FM udendørs radio - 22-109-00 billede

Produktinformation

DABMAN OR 5 er en kompakt og robust mobil udendørsradio, der kombinerer DAB+- og FM-teknologi med indbygget Bluetooth, så du får en førsteklasses lydoplevelse. Uanset om du arbejder på en byggeplads eller i værkstedet eller endda vandrer, camperer eller bare slapper af i haven, er denne radio designet til ultimativ bekvemmelighed og lang levetid. Takket være det integrerede håndtag er det endda meget nemt at tage radioen med, uanset hvor du går.En af de vigtigste funktioner i denne radio er dens dobbelte modtagekapacitet, så du kan nyde både DAB+ og FM-udsendelser. Med den indbyggede Bluetooth kan du nemt tilslutte din smartphone eller tablet, så du kan streame musik, podcasts eller lydbøger trådløst. Men du kan også tilslutte en ekstern enhed til AUX-tilslutningen på DABMAN OR5 ved hjælp af det medfølgende 3,5 mm stereojack-kabel.DABMAN OR5's kraftige 5.000 mAh-batteri er designet til længerevarende udendørs eventyr og giver op til 30 timers kontinuerlig afspilning på en enkelt opladning. Når batteriet på et tidspunkt skal genoplades, sikrer opladningsmuligheden via USB-C, at du ikke skal undvære din musik i lang tid.Det er nemt at navigere i radioen med det oplyste display, som sikrer, at alle vigtige oplysninger - som radiooplysninger, klokkeslæt, vækkeurstatus eller batterilevetid - kan ses tydeligt, selv under dårlige lysforhold. Du kan skifte mellem dine yndlingsstationer ved hjælp af de 4 forudindstillede knapper, så du kan gemme og hurtigt få adgang til dine foretrukne radiokanaler med et enkelt tryk. Den flersprogede menunavigation sikrer, at du kan indstille og betjene radioen på det sprog, du er mest fortrolig med. Radioen har et ur, en sleep-timer og en alarm, hvor du kan indstille 2 alarmtidspunkter, hvor enheden tænder og starter med en FM- eller DAB-station.Ingen grund til at bekymre sig om uforudsigeligt vejr eller utilsigtede stænk. Med IPX65-certificering er DABMAN OR 5 med fast gummiantenne stænk- og vandstrålebestandig, hvilket gør den hårdfør nok til at modstå regn og barske forhold. Tag den med dig på ethvert eventyr, uanset om det regner eller skinner.Denne alt-i-en-radio kombinerer bekvemmelighed, holdbarhed og førsteklasses lyd i et kompakt, udendørsvenligt design. DABMAN OR 5 giver dig det bedste fra digital- og FM-radio, Bluetooth-streaming og bærbar funktionalitet for at sikre, at du holder forbindelsen til dit livs soundtrack, uanset hvor du er. Med lang batterilevetid, robust holdbarhed og lydkvalitet i topklasse er DABMAN OR 5 klar til ethvert eventyr.

Produktspecifikationer

Mærke: Imperial
Kategori: Radio
Artikel nr.: 4024035109008
EAN: 4024035109008
Varenr.: 4024035109008
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
imperial DABMAN OR 5 mobil DAB+/FM udendørs radio
-21%848 kr
Før 1.079 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
imperial DABMAN OR 5 mobil DAB+/FM udendørs radio billede

Produktinformation

DABMAN OR 5 er en kompakt og robust mobil udendørsradio, der kombinerer DAB+- og FM-teknologi med indbygget Bluetooth, så du får en førsteklasses lydoplevelse. Uanset om du arbejder på en byggeplads eller i værkstedet eller endda vandrer, camperer eller bare slapper af i haven, er denne radio designet til ultimativ bekvemmelighed og lang levetid. Takket være det integrerede håndtag er det endda meget nemt at tage radioen med, uanset hvor du går. DAB+ og FM-modtagelse, En af de vigtigste funktioner i denne radio er dens dobbelte modtagekapacitet, så du kan nyde både DAB+ og FM-udsendelser. Med den indbyggede Bluetooth kan du nemt tilslutte din smartphone eller tablet, så du kan streame musik, podcasts eller lydbøger trådløst. Men du kan også tilslutte en ekstern enhed til AUX-tilslutningen på DABMAN OR5 ved hjælp af det medfølgende 3,5 mm stereojack-kabel. Langtidsholdbart batteri, DABMAN OR5's kraftige 5.000 mAh-batteri er designet til længerevarende udendørs eventyr og giver op til 30 timers kontinuerlig afspilning på en enkelt opladning. Når batteriet på et tidspunkt skal genoplades, sikrer opladningsmuligheden via USB-C, at du ikke skal undvære din musik i lang tid. Let at bruge, Det er nemt at navigere i radioen med det oplyste display, som sikrer, at alle vigtige oplysninger - som radiooplysninger, klokkeslæt, vækkeurstatus eller batterilevetid - kan ses tydeligt, selv under dårlige lysforhold. Du kan skifte mellem dine yndlingsstationer ved hjælp af de 4 forudindstillede knapper, så du kan gemme og hurtigt få adgang til dine foretrukne radiokanaler med et enkelt tryk. Den flersprogede menunavigation sikrer, at du kan indstille og betjene radioen på det sprog, du er mest fortrolig med. Radioen har et ur, en sleep-timer og en alarm, hvor du kan indstille 2 alarmtidspunkter, hvor enheden tænder og starter med en FM- eller DAB-station. Bygget til udendørs brug, Ingen grund til at bekymre sig om uforudsigeligt vejr eller utilsigtede stænk. Med IPX65-certificering er DABMAN OR 5 med fast gummiantenne stænk- og vandstrålebestandig, hvilket gør den hårdfør nok til at modstå regn og barske forhold. Tag den med dig på ethvert eventyr, uanset om det regner eller skinner. Denne alt-i-en-radio kombinerer bekvemmelighed, holdbarhed og førsteklasses lyd i et kompakt, udendørsvenligt design. DABMAN OR 5 giver dig det bedste fra digital- og FM-radio, Bluetooth-streaming og bærbar funktionalitet for at sikre, at du holder forbindelsen til dit livs soundtrack, uanset hvor du er. Med lang batterilevetid, robust holdbarhed og lydkvalitet i topklasse er DABMAN OR 5 klar til ethvert eventyr.

Produktspecifikationer

Mærke: Imperial
Kategori: Radio
EAN: 4024035109008
Varenr.: C78740
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Imperial DABMAN OR 5 udendørs radio - DAB+, FM, Bluetooth, AUX - IP65, grøn
859 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Imperial DABMAN OR 5 udendørs radio - DAB+, FM, Bluetooth, AUX - IP65, grøn
879 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DABMAN ELLER 5 mobil DAB+/FM udendørs radio
-14%889 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Imperial DABMAN OR 5 mobil DAB+/FM udendørs radio
1.130 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK599 kr638 krKøb
2Butik24 DK639 kr639 krKøb
3Teknikproffset DK848 kr907 krKøb
4Boligcenter DK859 kr859 krKøb
5Vivas DK879 kr958 krKøb
6Estore DK889 kr889 krKøb
7Elvvs.dk1.130 kr1.130 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W

PriceData har fulgt prisen på Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W i 171 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 933 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 829 kr.

Den nuværende pris på 599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Imperial DABMAN OR 5 mobiele DAB+/FM buitenradio, Bærbar, Digital, DAB+, FM, 87,5 - 108 MHz, 174 - 240 MHz, 8 W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026599 kr40 kr (6%)
1. jun. 2026639 kr40 kr (7%)
31. maj 2026599 kr39 kr (6%)
29. maj 2026638 kr89 kr (12%)
28. maj 2026727 kr40 kr (5%)
26. maj 2026767 kr40 kr (5%)
23. maj 2026807 kr40 kr (5%)
21. maj 2026847 kr1 kr (0%)
19. maj 2026848 kr155 kr (22%)
15. maj 2026693 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret