Gå til hovedindhold

IMI Hydronic IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler

IMI HydronicEludstyrEAN: 4024052285716
Pris fra 524 krtil 705 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 181 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 445 kr 30. maj

Sammenlign priser på IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 524 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA RTL returventil 1/2" vinkelløbende
524 kr
Til butik
IMI Hydronic TA RTL returventil 1/2" vinkelløbende billede

Produktinformation

RTL Returventil DN15 anvendes blandt andet til begrænsning af returtemperatur på radiatorer og mindre gulvvarmeanlæg.

Produktspecifikationer

Mærke: IMI Hydronic
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 9173-02.800
EAN: 4024052285716
Varenr.: 2898602
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler
529 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler billede

Produktinformation

RTL anvendes som returventil på radiatorer og mindre gulvvarmeanlæg op til 15 m². Leveres med stopstifter for min./max. begrænsning. Leveres med følerhoved da der ikke findes andre følerhoveder der passer til.

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Farve: nickel
Størrelse: 1/2 inch
EAN: 4024052285716
Varenr.: 403505004
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler
539 kr
Til butik
IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler billede

Produktinformation

Produktspecifikationer

Kategori: Varme
Farve: nickel
Størrelse: 1/2 inch
EAN: 4024052285716
Varenr.: 403505004
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Returventil Rtl 1/2 - Vinkel M/term.Incl.Føler
548 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA RTL returventil VL 1/2´´
580 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" TA ventil RTL vinkelløbende
648,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ta rtl returventil omvl 1/2"
705 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK524 kr563 krKøb
2BilligVVS DK529 kr529 krKøb
3CompletVVS539 kr539 krKøb
4CS MEGASTORE DK548 kr587 krKøb
5Elvvs.dk580 kr580 krKøb
6EL-GROSSISTEN648,5 kr648,5 krKøb
7MaintainIt705 kr705 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler

PriceData har fulgt prisen på IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler i 182 dage. Laveste pris i perioden er 380 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 524 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 477 kr.

Den nuværende pris på 524 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for IMI TA RTL returventil 1/2", vinkelløbende - med føler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026524 kr79 kr (18%)
30. maj 2026445 kr54 kr (11%)
27. maj 2026499 kr14 kr (3%)
26. maj 2026513 kr14 kr (3%)
17. maj 2026499 kr25 kr (5%)
16. maj 2026524 kr25 kr (5%)
11. maj 2026499 kr20 kr (4%)
18. apr. 2026479 kr20 kr (4%)
17. apr. 2026499 kr20 kr (4%)
9. mar. 2026479 kr20 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret