Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124435
Pris fra 2.378 krtil 3.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 941 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.340 kr 26. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2378 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
2.378 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 - LED-skærm - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB3297QSNP-B1
EAN: 4948570124435
Varenr.: 1003432962
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS - KVM switch
2.463 kr
Til butik
32" iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS - KVM switch billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" monitor leverer konsekvent IPS-farvegengivelse og ergonomisk fleksibilitet til produktive skriveborde og immersiv multimedia. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: KVM switch; USB 3.2 Gen 1 hub; Motion Blur Reduction; Flicker-Free; HDR Fleksible justeringsmuligheder, bred tilslutning og indbygget KVM forenkler multitasking og enhedsskift, hvilket øger komfort og effektivitet ved længerevarende kreativt og kontorarbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB3297QSNP-B1
EAN: 4948570124435
Varenr.: 3394924
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 32" QHD IPS med USB-C 95 W, KVM og LAN - iiyama ProLite XUB3297QSNP
3.299 kr
Til butik
Skærm 32" QHD IPS med USB-C 95 W, KVM og LAN - iiyama ProLite XUB3297QSNP billede

Produktinformation

Fordele ved 32" QHD skærm til kontor og hjemmearbejdeiiyama ProLite XUB3297QSNP giver dig et stort 32" arbejdsområde i skarp QHD-opløsning 2560 × 1440. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 99 % sRGB - ideelt til kontoropgaver, multitasking og visuelt arbejde. Den matte overflade minimerer genskin, mens Flicker-free og Low Blue Light skåner øjnene gennem lange arbejdsdage.Smart tilslutning med USB‑C og KVMForbind laptop eller tablet via USB‑C og få billede, data og opladning op til 95 W gennem ét kabel. Den indbyggede KVM-switch gør det let at styre to tilsluttede enheder med samme tastatur og mus, og RJ45-porten giver pålidelig netværksforbindelse. Med HDMI 2.0 og DisplayPort 1.4 er du fleksibel i alle opsætninger.Arbejd komfortabelt hele dagenSkærmen har højdejustering på 15 cm, tilt og drejefunktion, så du kan tilpasse den til en ergonomisk arbejdsstilling. Indbyggede højttalere (2 × 5 W) giver lyd til møder og videoer uden ekstra udstyr. Opdateringshastighed op til 100 Hz samt AMD FreeSync/Adaptive Sync sikrer flydende visning i arbejde og let gaming.Skærmstørrelse: 81,3 cm (32")Opløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 80.000.000:1 (dynamisk)Farver: 1,07 mia., 8-bitsRGB dækning: 99 %, NTSC: 72 %Responstid: 1 ms MPRTOpdateringshastighed: op til 100 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× USB‑C (DisplayPort Alt Mode, PD op til 95 W), 1× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, USB-hub (3.2 Gen 1, 2× USB‑A), RJ45Funktioner: Indbygget KVM, AMD FreeSync, Adaptive Sync, Flicker-free, Low Blue LightHøjttalere: 2 × 5 WErgonomi: Højdejustering 15 cm, tilt 23 – 5°, drejbar ±45°, VESA 100 × 100 mm, kabelhåndteringStrøm: Intern ...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570124435
Varenr.: 1918753
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 32" QHD IPS med USB-C 95 W, KVM og LAN - iiyama ProLite XUB3297QSNP
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.378 kr2.378 krKøb
2Proshop DK2.463 kr2.463 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr4.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.340 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 2.548 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.422 kr.

Den nuværende pris på 2.378 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for iiyama ProLite XUB3297QSNP-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.378 kr36 kr (1%)
27. maj 20262.414 kr36 kr (2%)
2. maj 20262.378 kr44 kr (2%)
29. apr. 20262.422 kr44 kr (2%)
24. apr. 20262.378 kr66 kr (3%)
22. apr. 20262.444 kr3 kr (0%)
19. apr. 20262.447 kr101 kr (4%)
18. apr. 20262.548 kr124 kr (5%)
17. apr. 20262.424 kr4 kr (0%)
16. apr. 20262.420 kr62 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret