Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570125111
Pris fra 1.675 krtil 2.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 744 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.674 kr 14. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1675 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz
1.675 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - hvidmatteret

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2797QSU-W2
EAN: 4948570125111
Varenr.: 1002841610
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 - 2560x1440 - 100Hz - IPS
1.798 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 - 2560x1440 - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 er designet til produktivitet og multimedia med klare billeder og 100Hz opdateringsfrekvens. Skærmstørrelse: 27" Opløsning: 2560x1440 Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 300 cd/m² Anslutninger: HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: Justerbar stander (højde, pivot, drej, vip), flimmerfri, Blue Light ReducerDenne 27-tommers QHD-skærm leverer levende farver, brede betragtningsvinkler og fleksible ergonomiske justeringer. Den understøtter glidende bevægelse med 100Hz opdatering og øjenkomfortteknologier til langvarig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2797QSU-W2
EAN: 4948570125111
Varenr.: 3350405
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" iiyama ProLite QHD IPS, 100 Hz, hvid, USB-hub, højdejusterbar
2.099 kr
Til butik
Skærm 27" iiyama ProLite QHD IPS, 100 Hz, hvid, USB-hub, højdejusterbar billede

Produktinformation

Arbejd og multitask i skarp QHD på 27 tommeriiyama ProLite XUB2797QSU er en hvid 27" kontorskærm med QHD-opløsning 2560 × 1440 og IPS-panel for brede betragtningsvinkler og naturtro farver. Den høje opdateringshastighed på 100 Hz og 1 ms MPRT giver en glidende oplevelse i alt fra regneark til let gaming. Indbygget USB-hub gør det nemt at tilslutte tilbehør direkte til skærmen.Komfort og tilslutning til arbejdsdagenSkærmen er designet til business med en 150 mm højdejusterbar fod, tilt, pivot og drejefunktion, så du let finder en ergonomisk arbejdsstilling - også i stående format til dokumenter. Low Blue Light og flimmerfri teknologi skåner øjnene på lange dage. Tilslut via HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4, og brug hovedtelefonudgangen efter behov. To indbyggede højttalere (2 × 2 W) leverer lyd til møder og video.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: IPS, mat overfladeMaks. opdateringshastighed: 100 HzResponstid: 1 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.300:1 (dynamisk 80.000.000:1)Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio., sRGB dækning 96 %, NTSC 72 %Tilslutninger: 1× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangUSB: Indbygget USB-hub (USB 3.2 Gen 1)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, tilt 5–23°, pivot −90–90°, drej −60–60°, VESA 100 × 100 mmTeknologier: Low Blue Light, flimmerfri, AMD FreeSync, VESA Adaptive Sync, OSDHøjttalere: 2 × 2 WFarve: HvidMål med fod: B 61,35 × H 55,05 × D 20,95 cmVægt med fod: 5,7 kgStrøm: 100–240 V, 50/60 Hz, typisk forbrug 23 W (standby 0,5 W, slukket 0,3 W)...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 6.43g
EAN: 4948570125111
Varenr.: 1905508
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" iiyama ProLite QHD IPS, 100 Hz, hvid, USB-hub, højdejusterbar
2.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.675 kr1.675 krKøb
2Proshop DK1.798 kr1.798 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb
5Ultrashop2.419 kr2.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.674 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 1.866 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.755 kr.

Den nuværende pris på 1.675 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797QSU-W2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.675 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.674 kr118 kr (7%)
12. maj 20261.792 kr5 kr (0%)
11. maj 20261.787 kr1 kr (0%)
7. maj 20261.788 kr3 kr (0%)
2. maj 20261.785 kr2 kr (0%)
30. apr. 20261.783 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.784 kr5 kr (0%)
28. apr. 20261.779 kr60 kr (3%)
27. apr. 20261.719 kr61 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret