Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570123636
Pris fra 1.957 krtil 3.069 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.112 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.885 kr 16. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1957 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz
1.957 kr
Til butik
iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XB3270QSU-B1 - LED-skærm - 32" (31.5" til at se) - 2560 x 1440 WQHD @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1200:1 - 3 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XB3270QSU-B1
EAN: 4948570123636
Varenr.: 1002204475
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
32" iiyama XB3270QSU-B1 - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS
2.176 kr
Til butik
32" iiyama XB3270QSU-B1 - 2560x1440 (QHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama XB3270QSU-B1 monitor til professionel produktivitet og kreativt arbejde, med IPS-panel for brede betragtningsvinkler og præcise farver. Størrelse: 32" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: Flicker-Free; Blue Light Reducer Function; Højde/drej/tilt-justering; 100% sRGB Ergonomiske justeringer, bred farvedækning og øjenvenlige funktioner giver lange, præcise arbejdsperioder med mindre træthed i øjnene.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XB3270QSU-B1
EAN: 4948570123636
Varenr.: 3266048
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 32" iiyama ProLite XB3270QSU - IPS, QHD, højdejusterbar
-8%2.399 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 32" iiyama ProLite XB3270QSU - IPS, QHD, højdejusterbar billede

Produktinformation

Fordele ved 32" skærm til arbejde og hjemmebrugiiyama ProLite XB3270QSU er en 31,5" IPS-skærm i QHD (2560 × 1440), der giver skarpere detaljer og mere plads til vinduer, regneark og kreativt arbejde. Den højdejusterbare fod med dreje- og vippefunktion hjælper dig til en ergonomisk opsætning, mens IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler og naturlige farver. Indbyggede højttalere og USB-hub gør det let at tilslutte hverdagens udstyr.Skabt til produktivitetMed op til 100 Hz opdateringsfrekvens og 3 ms GTG responstid får du en flydende oplevelse i kontorprogrammer og let gaming. Øjenskånende funktioner som Flicker-free og Low Blue Light øger komforten på lange arbejdsdage. Adaptive Sync/FreeSync mindsker tearing, når billedet skal være ekstra glidende.Skærmstørrelse: 80 cm (31,5")Opløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: IPS, mat overfladeOpdateringsfrekvens: 100 HzResponstid: 3 ms (GTG)Lysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.200:1Farvedækning: sRGB 100 %, NTSC 72 %, 8-bit, 1,07 mia. farverBetragtningsvinkler: 178°/178°Højttalere: Ja (2 × 2 W RMS)Tilslutninger: 1 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.4, USB-hub (3 × upstream), hovedtelefonudgang 3,5 mm, HDCPErgonomi: Højdejustering 15 cm, drejning −45°/45°, vippe 5°/20°, VESA 100 × 100 mm, kabelstyring, Kensington-låsStrøm: Intern strømforsyning, typisk forbrug 35 WMål med fod: B 72,6 × H 58,0 × D 23,95 cmVægt med fod: 8,6 kgEnergieffektivitet (SDR): Klasse E; 27 kWh pr. 1.000 t...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 13.77g
EAN: 4948570123636
Varenr.: 1919499
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 32" iiyama ProLite XB3270QSU - IPS, QHD, højdejusterbar
-8%2.419 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 32" IPS-panel, 2560x1440,
3.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.957 kr1.957 krKøb
2Proshop DK2.176 kr2.176 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.588 krKøb
5Ultrashop3.069 kr3.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.807 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 2.058 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.941 kr.

Den nuværende pris på 1.957 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for iiyama ProLite XB3270QSU-B1 32" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.957 kr30 kr (2%)
5. apr. 20261.927 kr12 kr (1%)
4. apr. 20261.915 kr12 kr (1%)
21. mar. 20261.927 kr42 kr (2%)
16. mar. 20261.885 kr147 kr (7%)
13. mar. 20262.032 kr144 kr (8%)
8. mar. 20261.888 kr144 kr (7%)
27. feb. 20262.032 kr26 kr (1%)
26. feb. 20262.058 kr175 kr (9%)
22. feb. 20261.883 kr19 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret