Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124978
Pris fra 1.759 krtil 2.439 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 680 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.483 kr 9. mar.

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1759 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm
1.759 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2797HSN-B2
EAN: 4948570124978
Varenr.: 1002585451
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS - 65W USB-C
1.872 kr
Til butik
27" iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 monitor tilbyder alsidig produktivitet og behagelig betragning til kontor og multimedia, med et IPS-panel for brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C med 65W USB-C Power Delivery; USB 3.2 Gen 1-hub; Ethernet Særlige funktioner: Adaptive-Sync; Flicker-Free-teknologi; Blue Light Reducer; 1 ms MPRT; ergonomisk stander med højde, pivot, tilt Ergonomiske justeringer, omfattende tilslutningsmuligheder og adaptive-sync giver behagelige lange arbejdsperioder, præcise farver og flydende bevægelser til både arbejde og multimedia.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2797HSN-B2
EAN: 4948570124978
Varenr.: 3322663
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" iiyama ProLite - IPS, Full HD, 100 Hz, USB‑C dock med LAN
2.099 kr
Til butik
Skærm 27" iiyama ProLite - IPS, Full HD, 100 Hz, USB‑C dock med LAN billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en 27" IPS skærm med USB‑Ciiyama ProLite XUB2797HSN er en 27" IPS skærm i Full HD, skabt til kontor og hjemmearbejde. Med bred betragtningsvinkel, mat overflade og flicker‑free samt Low Blue Light får du et behageligt billede hele dagen. USB‑C-docken giver video, data og opladning op til 65 W i ét kabel, og den indbyggede RJ45-port (LAN) gør det nemt at koble din bærbare på netværket.Fleksibel ergonomi til din arbejdspladsSkærmen kan højdejusteres op til 15 cm, vippes, drejes og roteres 90° (pivot), så du altid kan indstille en komfortabel position. Indbyggede højttalere gør hverdagen enkel, og med VESA-mulighed kan skærmen også monteres på arm.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD)Panel: IPS, mat overfladeOpdateringshastighed: op til 100 HzResponstid: 1 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typisk), 80.000.000:1 (dynamisk)Farverum: sRGB 99 %, NTSC 72 %Synsvinkler: 178°/178°Adaptive Sync / AMD FreeSync: JaTilkoblinger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort, 1× DisplayPort ud, USB‑C (data/video/PD op til 65 W), hovedtelefonudgangUSB‑hub: USB 3.2 Gen 1Netværk: RJ45 (Ethernet LAN)Højttalere: 2 × 2 W (RMS 4 W)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, tilt 5–23°, drejning ±60°, pivot 0–90°VESA: 100 × 100 mm, Kensington-låsEnergiforbrug: 22 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Strøm: 100–240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningMål med fod: H × B × D: 55,05 × 61,15 × 20,95 cm; Vægt: 6 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 8.47g
EAN: 4948570124978
Varenr.: 1922387
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" iiyama ProLite - IPS, Full HD, 100 Hz, USB‑C dock med LAN
2.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 27" FHD Business IPS USB-C
2.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.759 kr1.759 krKøb
2Proshop DK1.872 kr1.872 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.208 krKøb
5Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.483 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 1.767 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.627 kr.

Den nuværende pris på 1.759 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for iiyama ProLite XUB2797HSN-B2 27" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz Dockingskærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.759 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.757 kr86 kr (5%)
24. maj 20261.671 kr38 kr (2%)
20. maj 20261.709 kr100 kr (6%)
17. maj 20261.609 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.610 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.609 kr4 kr (0%)
13. maj 20261.613 kr96 kr (6%)
12. maj 20261.709 kr94 kr (6%)
10. maj 20261.615 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret