Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570124572
Pris fra 985 krtil 1.269 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 284 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 979 kr 22. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 985 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm
985 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 - LED-skærm - 21.5" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2293HSU-B7
EAN: 4948570124572
Varenr.: 1002523213
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21" iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 - 1920x1080 - 100Hz - IPS
1.158 kr
Til butik
21" iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 - 1920x1080 - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 er designet til produktivitet med en 21,5" Full HD-skærm og 100Hz opdateringshastighed. Skærmstørrelse: 21,5" Opløsning: 1920x1080 Opdateringshastighed: 100Hz Paneltype: IPS Lysstyrke: 300 cd/m² Anslutninger: HDMI, DisplayPort, USB 2.0 hub Særlige funktioner: Mat skærm, højde/pivot/vip/rotationsjusteringerDenne skærm mindsker øjenbelastning med flicker-free-teknologi og understøtter Adaptive-Sync for jævnere billeder under lange arbejds- eller spilsessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2293HSU-B7
EAN: 4948570124572
Varenr.: 3322653
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, 100 Hz, højdejusterbar, USB-hub
-4%1.249 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, 100 Hz, højdejusterbar, USB-hub billede

Produktinformation

Fuld HD kontorskærm med fleksibel ergonomiiiyama ProLite på 21,5" er en kompakt IPS skærm i Full HD, ideel til arbejde, studier og hjemmekontor. Den 3-sidede kantløse front giver et moderne udtryk og gør den velegnet til multi-skærmsopsætninger. Med 100 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms MPRT får du en jævn og behagelig oplevelse i alt fra regneark til lette spil.Komfort hele dagenDen højdejusterbare fod med tilt, drej og pivot hjælper dig til en ergonomisk korrekt arbejdsstilling. Skærmen reducerer træthed med flimmerfri teknologi og Low Blue Light. De indbyggede højttalere giver enkel lyd til møder og video.Praktiske tilslutningerTilslut via HDMI eller DisplayPort, og udnyt den indbyggede USB 2.0-hub til tastatur, mus eller USB-nøgler. Headphone out giver nem lydudgang. Skærmen passer til VESA 100 × 100 mm montering.Skærmstørrelse: 54,6 cm (21,5")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeMaks. opdateringsfrekvens: 100 HzResponstid (MPRT): 1 msLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.000:1Betragningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio., sRGB dækning: 96 %, NTSC: 72 %Tilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, hovedtelefonudgangUSB-hub: Ja, USB 2.0Højttalere: 2 stk., samlet 4 W RMSErgonomi: Højdejustering op til 15 cm, tilt 5–23°, pivot 0–90°, drej −60° til 60°VESA: 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 17 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (slukket)Strøm: 100–240 V, 50/60 Hz, intern strømforsyningMål med fod: B 49,2 × D 20,95 × H 47,85 cmVægt med fod: 3,9 kgEnergiklasse (SDR): E; Forbrug (SDR) pr. 1.000 t: 15 kWh...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 2.65g
EAN: 4948570124572
Varenr.: 1911596
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, 100 Hz, højdejusterbar, USB-hub
-4%1.269 kr
Før 1.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK985 kr985 krKøb
2Proshop DK1.158 kr1.158 krKøb
3Boligcenter DK1.249 kr1.249 krKøb
4Vivas DK1.269 kr1.348 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm i 119 dage. Laveste pris i perioden er 979 kr (registreret d. 26. marts 2026), højeste er 1.025 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 987 kr.

Den nuværende pris på 985 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for iiyama ProLite XUB2293HSU-B7 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026985 kr1 kr (0%)
30. maj 2026984 kr1 kr (0%)
24. maj 2026983 kr3 kr (0%)
23. maj 2026980 kr1 kr (0%)
22. maj 2026979 kr3 kr (0%)
20. maj 2026982 kr1 kr (0%)
15. maj 2026983 kr1 kr (0%)
14. maj 2026982 kr2 kr (0%)
13. maj 2026984 kr29 kr (3%)
2. maj 20261.013 kr34 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret