Gå til hovedindhold

Acer iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

AcerComputerskærmeEAN: 4948570124237
Pris fra 857 krtil 1.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 662 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 854 kr 28. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 857 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
21" iiyama ProLite XUB2293HS-B6 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS
857 kr
Til butik
21" iiyama ProLite XUB2293HS-B6 - 1920x1080 (FHD) - 100Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2293HS-B6 monitor til produktivitet og indholdsproduktion med IPS klarhed og ergonomisk justerbarhed. Størrelse: 21.5" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 100Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: 1 ms (MPRT); Blue Light Reducer; Flicker-Free; 3-side borderless design; Højde/tilt/drejbar/pivot stand Balanserede farver, hurtig bevægelseshåndtering og en justerbar stand giver behagelige og præcise billeder til multitasking, redigering og afslappet gaming.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2293HS-B6
EAN: 4948570124237
Varenr.: 3305469
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm
933 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, Full HD, 100 Hz, højdejusterbar
1.499 kr
Til butik
PC skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, Full HD, 100 Hz, højdejusterbar billede

Produktinformation

Alsidig IPS skærm til arbejde og hjemmekontoriiyama ProLite 21,5" er en kompakt IPS skærm med Full HD opløsning, der giver skarpe detaljer og brede betragtningsvinkler på 178°. Den høje opdateringshastighed på 100 Hz og 1 ms MPRT gør mus og vinduer mere flydende, så du arbejder mere behageligt i hverdagen. Indbyggede højttalere gør det nemt at afspille lyd uden ekstra udstyr.Ergonomi og opsætning i fokusDen 3-sidede kantløse front gør modellen oplagt til multi-skærmsopsætninger. Standeren er højdejusterbar (op til 15 cm) med tilt, pivot og drejefunktion, så du hurtigt finder en sund arbejdsstilling. Skærmen understøtter VESA 100 × 100 mm, har både HDMI og DisplayPort samt hovedtelefonudgang. Eye-care funktioner som Flicker-free og Low Blue Light hjælper med at reducere træthed ved lange arbejdsdage.Skærmstørrelse: 54,6 cm (21,5")Panel: IPS, mat overfladeOpløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Opdateringshastighed: 100 HzResponstid: 1 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast (typisk): 1.000:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Synligt område: 47,9 × 26,0 cmFarver: 16,7 mio.; sRGB ca. 96 %, NTSC ca. 72 %Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, hovedtelefonudgang, HDCPLyd: 2 højttalere, 4 W samletErgonomi: Højdejustering 15 cm, tilt -5–23°, pivot 0–90°, drej -45–45°Montering: VESA 100 × 100 mm; kabelhåndtering og Kensington-låsAdaptive Sync/FreeSync: JaStrømforbrug: 17 W typisk; standby 0,5 W; slukket 0,3 WForsyning: 100–240 V, 50/60 Hz (intern PSU)Mål med fod: B 49,2 × H 47,85 × D 20,95 cmVægt med fod: 3,9 kgMedfølgende kabler: HDMI, AC; Quick start guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4948570124237
Varenr.: 1905728
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC skærm iiyama ProLite 21,5" IPS, Full HD, 100 Hz, højdejusterbar
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK857 kr896 krKøb
2CompuMail DK933 kr933 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr2.718 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm i 178 dage. Laveste pris i perioden er 854 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.032 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 943 kr.

Den nuværende pris på 857 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for iiyama ProLite XUB2293HS-B6 21.5" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026857 kr3 kr (0%)
28. maj 2026854 kr79 kr (8%)
23. maj 2026933 kr14 kr (2%)
22. maj 2026919 kr7 kr (1%)
20. maj 2026926 kr7 kr (1%)
17. maj 2026933 kr19 kr (2%)
15. maj 2026914 kr7 kr (1%)
14. maj 2026907 kr7 kr (1%)
13. maj 2026914 kr7 kr (1%)
12. maj 2026907 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret